reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Znamy przebieg obwodnicy Kalisza!

Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zadecydowała o ostatecznym przebiegu obwodnicy Kalisza. Wybrany został wariant nr 5, najbardziej oddalony od miasta.

Decyzja o wyborze ostatecznego przebiegu została wydana na początku grudnia. Wybrany wariant w całości przebiegać będzie poza granicami miasta. Trasa rozpocznie się na węźle z obwodnicą Nowych Skalmierzyc w Ociążu, następnie od strony zachodniej obejdzie miejscowości Gniazdów, Boczków oraz Biskupice. Pomiędzy Kaliszem a Kościelną Wsią powstanie połączenie z drogą krajową nr 12. Dalej przebiegnie po zachodniej stronie Kalisza, kończąc się w Kokaninie. Wybrany przebieg obwodnicy Kalisza oznaczony jest kolorem fioletowym:

Obwodnica zostanie wybudowana w kategorii GP – będzie to dwujezdniowa droga główna ruchu przyspieszonego. Stanowić ma fragment zmodernizowanej drogi nr 25 łączącej Ostrów Wielkopolski z Koninem – umożliwi szybki dojazd do drogi ekspresowej S11 oraz Autostrady A2. W ciągu planowanego wariantu wybudowane zostaną cztery węzły drogowe oraz pięć przejść dolnych dla zwierząt. Powstanie także jedenaście wiaduktów oraz trzy mosty nad rzekami i ciekami wodnymi.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpi teraz o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację obwodnicy w wybranym wariancie. Etap ten przewiduje jeszcze wprowadzenie korekt przebiegu. Inwestycja ma wynieść 954 mln złotych. Termin oddania to 2028 rok.

Według pierwszych planów obwodnica Kalisza miała zaczynać się na węźle z obwodnicą Nowych Skalmierzyc znajdującym się przy Castoramie. O historii tej ważnej dla Kalisza i jego mieszkańców inwestycji pisaliśmy na łamach naszego portalu w grudniu zeszłego roku.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze