Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Znamy skład KKS-u na rundę wiosenną!

Podczas czwartkowej prezentacji, która odbyła się w kaliskiej Galerii Amber, poznaliśmy skład oraz sztab szkoleniowy KKS-u 1925 Kalisz, który w najbliższych miesiącach będzie walczył o awans do Fortuna I ligi. Dla sympatyków klubu, była to dobra okazja do porozmawiania, zrobienia zdjęcia z piłkarzami kaliskiej drużyny.

Trzeba powiedzieć, że wielkich zmian w kaliskiej drużynie, w stosunku do rundy jesiennej nie ma. Pozyskano dwóch zawodników – powracającego po półtorarocznym pobycie w Motorze Lublin Jakuba Staszaka oraz wypożyczonego z Arki Gdynia Michała Bednarskiego. 21-letni Staszak to lewy obrońca i wydaje się, że może być lekarstwem na słabo obsadzoną pozycję, którą jesienią łatali Wiktor Smoliński oraz nominalny pomocnik Adam Dębiński. Natomiast 24-letni Bednarski  to środkowy pomocnik, który ma wzmocnić rywalizację w środku pola. Warto zauważyć, że klub zagwarantował w umowie wypożyczenia opcję ewentualnego transferu definitywnego.

Dodatkowo, oprócz Bednarskiego i Staszaka, do kadry pierwszego zespołu włączono dwóch zawodników, którzy dotychczas występowali w piątoligowej drugiej drużynie KKS-u. Są to Wojciech Karasiewicz oraz Marcel Owczarek. 17-letni pomocnik Karasiewicz latem ubiegłego roku przeszedł z zespołu juniorów młodszych Warty Poznań, a 19-letni obrońca Owczarek terminuje w klubie od lata 2022 roku, po wcześniejszym dwuletnim pobycie w Widzewie Łódź. Obaj zawodnicy dostali swoje szansę w sparingach i czas pokaże czy zobaczymy ich jeszcze wiosną na boiskach II ligi.

Z klubem pożegnali się natomiast Jakub Głaz oraz Kacper Janiak. Na razie tymczasowo, gdyż zostali oni wypożyczeni do klubów trzecioligowych – Głaz do Stara Starachowice, a Janiak do Sokoła Kleczew. W kadrze pierwszego zespołu nie zobaczymy również Maksymiliana Kaczmarka, Kamila Przysieckiego oraz Kamila Webera. Będą oni trenować z zespołem rezerw.

Do sztabu szkoleniowego Pawła Ozgi dołączyli Aleksander Adamus, który będzie asystentem pierwszego trenera, a także Wiktor Kaczyński jako analityk. Obaj trenerzy ostatnio pracowali w Stali Stalowa Wola.

Na koniec prezentacji głos zabrali doświadczeni zawodnicy KKS-u: Mateusz Gawlik, Bartosz Kieliba i Maciej Krakowiak. Cieszyli się oni z niezłej frekwencji kibicowskiej podczas ogłoszenia składu oraz zaapelowali o dalsze wspieranie klubu. Ostatnie słowo należało do trenera Pawła Ozgi, który powtórzył zdania swoich piłkarzy, ale dodatkowo, dość enigmatycznie stwierdził, że „obecny czas jest trudny dla klubu”.

Zanim piłkarze „Dumy Kalisza” rozegrają swój pierwszy ligowy mecz (rywalem będzie zajmująca trzecie miejsce w tabeli Pogoń Siedlce) czeka na nich ostatni mecz kontrolny przed startem rundy. Przeciwnikiem KKS-u będzie ligowy rywal – Zagłębie II Lubin. Mecz odbędzie się w sobotę, 17 lutego o godz. 13:00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej.

fot. KR

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr

Odpadli z pucharów z ostatnim zespołem Ekstraklasy. W poprzednim sezonie doszli do półfinału z Zawistowskim, Łuszkiewiczem, Boreckim, Kendzią i Lipkowskim. Teraz w ich miejsce są Żebrowski, Cierpka z Bednarskim, Kalenik z Dębińskim, Kieliba i Staszak. Za Giela jest Sobol. Potrzebują tylko szkoleniowca jak Tarachulski !

KKS

Całą prezentację można obejrzeć na YT: https://youtu.be/T6kXtO7jtT0

Najnowsze