baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Żołnierze Księstwa Warszawskiego odwiedzili Koźminek

W wyjątkowej scenerii Dworku w Koźminku oraz otaczającego go parku odbyła się kolejna wizyta miłośników rekonstrukcji historycznej, odtwarzający czasy Księstwa Warszawskiego. Wizyta niecodziennych gości stała się tłem dla wielu atrakcji dla mieszkańców Koźminka i okolic.

Rekonstruktorzy z całej Polski, a nawet spoza jej granic, zjechali do Koźminka na Drugi Bal Podoficerów Księstwa Warszawskiego. Wieczorną zabawę i ucztę w gościnnych murach Dworku w Koźminku poprzedził szereg atrakcji dla mieszkańców. Były prelekcje historyczne, pokazy broni czy musztry paradnej. Można było skosztować pysznego jedzenia, a nawet zobaczyć pracę golibrody czy posłuchać kapeli Drugiego Pułku Ułanów Księstwa Warszawskiego. Ale przede wszystkim można było spotkać wśród parkowych alejek żołnierzy z czasów napoleońskich i porozmawiać z nimi o historii, ale nie tylko. Sobota była dniem otwartym w Dworku, a także okazją do kolejnej edycji Akademii Koźminieckiej.

Przypominajmy, że na łamach naszego portalu pisaliśmy już o historii dworku i jego gruntownej rewitalizacji.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze