reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Zostań wolontariuszem WOŚP – ostatnie miejsca

Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu prowadzi nabór wolontariuszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy będą kwestować podczas kaliskiego 31. Finału WOŚP. Odbędzie się on 29 stycznia 2023 roku.

Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu prowadzi nabór wolontariuszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy będą kwestować podczas kaliskiego 31. Finału WOŚP. Odbędzie się on 29 stycznia 2023 roku.

Osoby zainteresowane kwestowaniem powinny zgłaszać się do Działu organizacji imprez i promocji w Ośrodku Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu przy ul. Łódzka 19-29.

Regulamin Wolontariusza 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
1. Podczas Finału kwestować może każdy, kto posiada identyfikator (dalej zwanym „ID”) zbiórki publicznej 31. Finału WOŚP i zaplombowaną puszkę kwestarską wydaną przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
2. Każdy Wolontariusz zbiera pieniądze tylko w dniu wyznaczonym przez Fundację i nazwanym 31. Finałem WOŚP, który odbędzie się 29 stycznia 2023 r. w godz. 00:00 – 24:00. Aby otrzymać identyfikator, osoba zgłaszająca się do sztabu jako Wolontariusz zobowiązana jest m.in.: podać swoje dane osobowe, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (poprzez które można się z nią kontaktować), a także wyrazić pisemną zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych. W przypadku osób niepełnoletnich Oświadczenie Wolontariusza musi podpisać także opiekun prawny.
3. Prowadzenie zbiórki pieniężnej przez Wolontariusza do puszki kwestarskiej w innym terminie możliwe jest tylko w ramach Sztabu Imprezy Zamkniętej lub zgłoszonego Wydarzenia Imprezy Zamkniętej 31. Finału WOŚP.
4. Każdy wolontariusz zbiera pieniądze tylko w rejonie działania Sztabu, od którego otrzymał identyfikator i puszkę kwestarską.
5. Wolontariusz zbiera pieniądze tylko na ulicach miast, miasteczek i wsi – nie kwestuje „pukając do drzwi”.
6. Wolontariusz, który nie ukończył 16-go roku życia, kwestuje w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.
7. Wolontariusz powinien dbać o nieuszkodzenie banderoli zabezpieczających puszkę kwestarską.
8. Wolontariusz nie ma prawa otwierać puszki kwestarskiej i wyciągać jej zawartości.
9. Wolontariusz zdaje zaplombowaną puszkę niezwłocznie po zakończeniu kwesty w dniu Finału. Miejsce, czas i zasady określa Sztab, od którego otrzymał ID i puszkę kwestarską.
10. Wolontariusz otrzymuje dokument „rozliczenia – podziękowania” od Sztabu po zdaniu puszki kwestarskiej i przeliczeniu jej zawartości. Wolontariusz kwituje swoim podpisem wysokość zebranej przez siebie kwoty na zbiorczym zestawieniu, potwierdza zebraną kwotę na swoim koncie w iwolontariusz.wosp.org.pl lub poprzez przesłany drogą elektroniczną link.
11. Do Sztabu zostaną przesłane blankiety rozliczeń – podziękowań dla wolontariuszy. Szef Sztabu zobowiązany jest przekazać je wolontariuszom. Podziękowanie jest dowodem, że dana osoba kwestowała podczas Finału. Fundacja nie wystawia osobnych zaświadczeń potwierdzających, iż dana osoba była wolontariuszem.
12. W ciągu trwającej zbiórki dopuszczalna jest wymiana w lokalnym Sztabie zapełnionej puszki wolontariusza na nową pustą. Należy zadbać o to, by nowa puszka została także opatrzona numerem identyfikatora wolontariusza. W takim przypadku należy dopilnować, aby wolontariusz został rozliczony na sumę uzyskaną ze wszystkich puszek z którymi kwestował.
13. Wolontariusz zachowuje się przyjaźnie, etycznie i w żaden sposób nie może dać powodu do jakiejkolwiek negatywnej oceny jego osoby.
14. Wolontariusz lub osoba pełnoletnia odrębnie upoważniona do opieki nad niepełnoletnim wolontariuszem całkowicie odpowiada za swe czyny.
15. Wolontariusz działa na rzecz Fundacji, a nie w jej imieniu.
16. Wolontariusz zobowiązuje się stosować do obowiązujących zaleceń i przepisów epidemiologicznych.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze