Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„ŻUBR – KRÓL LASÓW” – konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny „Żubr – król lasów” organizowany jest z okazji obchodów Dnia Ziemi 2022. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI–VIII szkół podstawowych.

Dzień Ziemi to coroczne, największe ekologiczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska przyrodniczego, w tym zagrożonych gatunków zwierząt, i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. W kwietniu 2022 r. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie świętuje również 45-lecie utworzenia Pokazowej Zagrody Zwierząt, której założenie wynikało ze wzrostu populacji żubra w naszym kraju i konieczności tworzenia nowych, rozproszonych ośrodków hodowlanych.

W Polsce żyje prawie 1/3 światowej populacji żubrów, a jeszcze 100 lat temu nie było ani jednego. Warto więc poznać te zwierzęta, bo to nasze „dobro narodowe”, które wspólnie chronimy. W związku z tymi wydarzeniami organizatorzy ogłaszają konkurs plastyczny – „Żubr – król lasów”.

Celem konkursu jest umocnienie postaw szacunku wobec świata zwierząt oraz rozbudzenie odpowiedzialności za otaczającą przyrodę, a w szczególności zwrócenie uwagi na króla polskich lasów, który jest bardzo ważnym elementem środowiska przyrodniczego. Człowiek polował na żubra przez setki lat, a teraz ratuje go i otacza opieką zwiększając jego szanse na przetrwanie. Ten największy lądowy ssak europejski chroniony jest na wolności i w zagrodach. W gołuchowskiej zagrodzie od początku jej istnienia na świat przyszło 106 żubrów. Żubr jest jednym z nielicznych gatunków na świecie, których status na Czerwonej Liście IUCN poprawił się – awansując z zagrożonego (EN) na narażony (VU).

Prace należy nadsyłać na adres: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, ul. Działyńskich 2, 63-322 Gołuchów, z dopiskiem KONKURS „Żubr – król lasów” lub dostarczyć bezpośrednio do sekretariatu Ośrodka Kultury Leśnej (adres jak wyżej). Termin nadsyłania prac mija 5 kwietnia.

Dla laureatów I, II i III miejsca oraz autorów prac wyróżnionych przewidziane są nagrody. Rozdanie nagród odbędzie się podczas obchodów Dnia Ziemi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 22 kwietnia 2022 roku.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.


źródło: OKL Gołuchów

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze