Żurowska nowym nabytkiem Energi MKS Kalisz

Powoli zbliżamy się do końca ogłaszania składu sekcji siatkówki Energa MKS-u Kalisz na nowy sezon. Kolejną "kompletną" pozycją jest przyjęcie. Tutaj do kaliskiego zespołu dołącza Ewelina Żurowska, przez większość swojej kariery związana z Pałacem Bydgoszcz.

Ewelina urodziła się w Bydgoszczy w 1992 roku i właśnie w barwach Pałacu rozpoczynała swoją siatkarską karierę. Przeszła wszystkie szczeble szkolenia, aż do debiutu w seniorskim zespole. Właściwie opuściła bydgoski klub tylko raz, przez sezon reprezentując barwy I-ligowych Budowlanych Toruń. Dysponuje bardzo dużym doświadczeniem na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Łącznie rozegrała w niej 8 sezonów, w których zdobyła 2058 punktów, z czego 109 zagrywką i 244 blokiem.

Niedawno zakończony sezon 2020/21 również był dla nowej przyjmującej Energa MKS-u bardzo udany. W 24 meczach Pałacu zdobyła 352 punkty będąc na 11 miejscu w rankingu najlepiej punktujących zawodniczek TAURON Ligi, dwukrotnie otrzymała również statuetkę MVP. Jej najlepszy pojedynczy wynik to 27 punktów w pięciosetowym boju z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała.

Na przyjęciu Ewelina dołącza do dwóch innych nowych zawodniczek – Oli Dudek i Karoliny Drużkowskiej. Skład przyjmujących na nowy sezon uzupełnia przedłużająca kontrakt z kaliskim zespołem Emilia Mucha.


Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska

Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska

Środkowe: Justyna Łukasik, Aleksandra Cygan

Przyjmujące: Aleksandra Dudek, Emilia Mucha, Karolina Drużkowska, Ewelina Żurowska

Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

Sztab: Jacek Pasiński (I trener)Źródło: Energa MKS Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter