reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Zwalcz gryzonia! – Obowiązkowa deratyzacja

Właściciele i zarządcy nieruchomości znajdujących się na terenie Kalisza są zobowiązani do przeprowadzania deratyzacji. Zwalczanie gryzoni, insektów i szkodników zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

Obowiązek deratyzacji wynika z zapisów zawartych w „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Kalisza”. Deratyzacja musi być przeprowadzana dwa razy w ciągu roku – w kwietniu i wrześniu, m.in. w węzłach ciepłowniczych, korytarzach, piwnicach, zsypach, osłonach śmietnikowych, pomieszczeniach produkcyjnych i magazynowych. W razie konieczności, gdy na danym obszarze pojawią się gryzonie, teren należy odkazić niezależnie od wyznaczonych terminów.

Do zwalczania gryzoni należy używać preparatów ogólnodostępnych, zatwierdzonych do stosowania na terenie Polski. Takich, które mają wysoką skuteczność i wydzielają jak najmniej toksyn.

Miejsca, w których przeprowadzono deratyzację, mogą zostać poddane kontroli.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze