Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Zweryfikuj stan swojej trzeźwości – bądź odpowiedzialny

Niemal codziennie kaliscy policjanci eliminują z dróg kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Zbliża się okres świąt i wielu spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, dlatego w trosce o bezpieczeństwo przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu znajduje się urządzenie, dzięki któremu każdy może sprawdzić stan swojej trzeźwość.

W ciągu roku wiele ODPOWIEDZIALNYCH osób skorzystało z możliwości bezpłatnego zbadania stanu trzeźwości na urządzeniu znajdującym się w budynku Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Alkomat największym „powodzeniem” cieszy się podczas weekendów.

Wiele osób, co jest wyrazem ich świadomości i odpowiedzialności, sprawdza stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę swojego pojazdu.

Pamiętajmy, że nawet drugiego dnia po spożycia alkoholu, w naszym organizmie może znajdować się jego niedozwolona dawka. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach. Dlatego badajmy się, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu naszej trzeźwości. Urządzenie dostępne jest przez całą dobę w punkcie obsługi interesantów Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Przypominamy!

  • W Polsce kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu są bardzo surowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu – gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila (stan po użyciu alkoholu) – grozi do 30 dni aresztu lub do 5000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat trzech. Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila (mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości), kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do 3 lat oraz utrata prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata, a nawet do 15 lat.
  • Sprawców skazanych za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego nie ominie także kara pieniężna. W takim przypadku sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 zł. W razie skazania za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio karanym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest to co najmniej 10000 zł.

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze