Zwolnij! Szkoda życia!

Przedłużony weekend majowy dla wielu Polaków jest okazją do zaplanowania dłuższego wypoczynku. Niezależnie od weekendowych planów miejmy na uwadze bezpieczeństwo. Policja apeluje by, ciesząc się wiosenną pogodą i wolnym czasem, korzystać z drogi w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym.

W związku z trwającym sezonem dla jednośladów policjanci przypominają rowerzystom, motocyklistom i motorowerzystom, że są niechronionymi uczestnikami ruchu i w ich przypadku lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości.

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym już kolejny raz włącza się firma Screen Network S.A. Od 30 kwietnia do 4 maja 2021 roku, na swoich ekranach znajdujących się na terenie kraju, emituje spot przypominający kierującym o przestrzeganiu ograniczeń prędkości – Zwolnij! Szkoda życia! Korzystając z wolnego czasu miejmy również na uwadze konieczność przestrzegania zasad  związanych z epidemią COVID-19. Więcej informacji na ten temat na stronie Koronawirus: aktualne zasady i ograniczenia.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze