Bryłka

Zwycięstwo Energi MKS Kalisz w Opolu

Szczypiorniści Energa MKS-u Kalisz wygrali szósty mecz kontrolny w ramach przygotowań do rozgrywek ORLEN Superligi 2023/2024. Kaliszanie pokonali Gwardię Opole 27:38 (13:19).

Początek spotkania w Stegu Arenie, jak na pojedynek opolan z kaliszanami przystało, był bardzo wyrównany. Jednak tuż przed upływem kwadransu Energa MKS Kalisz dzięki solidnej grze w obronie i skutecznej grze w ataku wyszła na czterobramkowe prowadzenie 7:11. Rozpędzeni kaliszanie nie spuścili z tonu już do końca pierwszej połowy. W drugim kwadransie powiększyli swoją przewagę do sześciu bramek i na przerwę schodzili prowadząc 13:19.

W drugiej połowie w obu ekipach doszło do zmian w składach, jednak sam obraz gry się nie zmienił. Kaliszanie nadal dominowali nad gospodarzami zarówno w defensywie jak i ofensywie sukcesywnie powiększając swoją przewagę aż do 11 trafień. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:38.

Dla kaliszan to dobry porognostyk przed startem ORLEN Superligi. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w 1. serii spotkań już 30 sierpnia w Stegu Arenie.

Warto podkreślić, że było to już szóste sparingowe zwycięstwo Energa MKS-u Kalisz przed startem sezonu 2023/24 ORLEN Superligi. W poprzednich spotkaniach kaliszanie pokonali dwukrotnie Zagłębie Lubin (30:32 i 32:30), dwukrotnie WKS Śląsk Wrocław (29:32 i 26:24) oraz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (34:30).

W przyszły weekend od 18 do 20 sierpnia Energa MKS Kalisz weźmie udział w silnie obsadzonym turnieju Szczypiorno Cup Kalisz Arena w którym wystąpi sześć zespołów ORLEN Superligi. Oprócz gospodarzy zagrają Azoty Puławy, Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, MMTS Kwidzyn, Zepter KPR Legionowo oraz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Źródło: Energa MKS Kalisz