Baner AWS
Baner AWS
baner_GM

Zwycięstwo na początek 2022 roku

Siatkarki MKS-u Kalisz udanie rozpoczęły 2022 rok. W piętnastej kolejce TAURON Ligi pokonały Joker Świecie 3:2. Najlepszą zawodniczką spotkania była Ola Dudek, która zdobyła 20 punktów.

W mecz dobrze weszła drużyna gości, które na początku prowadziły 10:5. Zespół z Kalisza, mimo lepszych momentów gry i zbliżania się do rywalek, nie złapał kontaktu i nie był w stanie zbudować przewagi. Dwie piłki setowe Jokera zostały obronione, jednak kolejną wykorzystała już Julia Twardowska i zakończyła pierwszą partię wynikiem 25:15.

Drugi set to zupełnie odmienne nastawienie naszej drużyny. Budowana od początku przewaga zaowocowała rezultatem 10:5. Dobre chwile siatkarek MKS-u trwały przez całą partę, którą tym razem to one zakończyły zwycięstwem 25:15.

7:1, taki wynik dla zawodniczek Kalisza widniał na początku trzeciego seta. Po kolejnych dobrych piłkach i ataku Karoliny Drużkowskiej, MKS prowadził aż 11:1. Mimo poprawy gry drużyny ze Świecia, nadal utrzymywane było 10 punktowe prowadzenie, które pod koniec wzrosło do 12 punktów. Ten set zakończył się pokonaniem gości 25:13.

Czwarta partia to ostatnia szansa dla Jokera. Jego zawodniczki wykorzystały to i już od samego początku meczu budowały przewagę. Od wyniku 4:10 siatkarki MKS odbudowały nieco swoje starty, dochodząc do 9:11. Był to jeden z najdłuższych setów całego meczu. Zakończył się on wynikiem 25:21 dla przyjezdnych i konieczny stał się tie-break.

Piąty, ostatni set od samego początku należał do naszej ekipy. Dobra zagrywka Oli Cygan wyprowadziła nas na prowadzenie 6:2. Zmiana stron to prowadzenie 8:5. Pod koniec partii siatkarki Świecia wyszły na prowadzenie 13:12. Nie zdemotywowało to jednak naszej drużyny, która odrobiła stratę i skutecznym blokiem Eweliny Żurowskiej zakończyła seta 15:13 i cały mecz 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu MKS Kalisz umocnił się na 9. miejscu w tabeli TAURON Ligi. 24 stycznia kolejne sportowe emocje. O godzinie 19:00 kaliskie zawodniczki zagrają na wyjeździe z UNI Opole.

MKS Kalisz 3:2 Joker Świecie

(15-25, 25-15, 25-13, 21-25, 15-13)

MVP: Aleksandra Dudek

MKS: Ewelina Żurowska (12), Oriana Miechowicz (1), Justyna Łukasik (14), Aleksandra Cygan (10), Aleksandra Dudek (20), Sylwia Kucharska, Oliwia Bałuk (libero) oraz Karolina Drużkowska (14), Natalia Gajewska (3)
Joker: Judyta Gawlak (8), Paulina Brzoska (9), Agata Michalewicz (3), Vangeliya Rachkovska (7), Joanna Sikorska (26), Julia Twardowska (14), Monika Jagła (libero) oraz Agata Nowak (libero), Paulina Zaborowska (1), Natalia Skrzypkowska, Angelika Wystel

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!