Bryłka

Zwycięstwo w Tarnowie

Kaliskim szczypiornistom udało się wywieźć zwycięstwo z Tarnowa. Pokonali oni miejscowe Azoty 33:30

Mecz rozpoczął się od żółtej kartki dla zawodnika MKS-u, Roberta Kamyszka i od prowadzenia gospodarzy 1:0. Początek pierwszej połowy toczył się punkt za punkt, do stanu 10:10. W międzyczasie dodatkowe dwie żółte kartki powędrowały na konto kaliskiej drużyny – kolejno dla Kacpra Adamskiego i Mateusza Kusa. Energa MKS Kalisz zaczęła wychodzić na prowadzenie, schodząc na przerwę z przewagą trzech goli (14:11)

Początek drugiej połowy to odrabianie strat przed ekipę gospodarzy, gdzie momentami przewaga kaliszan wynosiła raptem jeden gol (19:18). Od remisu po 19 obydwie drużyny zdobywały bramkę za bramką (26:26). Ostatnie 10 minut spotkania to ponowne osiągnięcie przewagi przez kaliskich piłkarzy ręcznych i wygranie przez nich meczu 33:30.

Kolejnym przeciwnikiem drużyny MKS-u będzie ekipa z Kwidzyna, zajmująca obecnie 9. miejsce w tabeli PGNiG Superligi.