reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Życie zapisane w dokumentach. Wystawa w Galerii 66

Już jutro, 8 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza do Biblioteki Głównej wszystkich pasjonatów historii naszego miasta. Punktualnie o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Życie zapisane w dokumentach” przygotowanej w oparciu o materiały przekazane do SPOŁECZNEGO ARCHIWUM KALISZAN.

Gromadzone przez lata rodzinne archiwalia to najbardziej ulotny, a jednocześnie niezwykle cenny materiał źródłowy opowiadający nie tylko koleje losu poszczególnych osób czy rodzin, ale także, a może przede wszystkim, ilustrujący ich życie codzienne, pasje, zainteresowania czy podejmowane aktywności zawodowe. Mając świadomość kruchości i rozproszenia tych materiałów, Miejska Biblioteka Publiczna w lutym tego roku zdecydowała się powołać SPOŁECZNE ARCHIWUM KALISZAN, w którym je gromadzi i przechowuje tak, by mogły w przyszłości służyć kolejnym pokoleniom badaczy lokalnej historii.

Fantastyczny odzew, z jakim spotkali się bibliotekarze, zarówno ze strony obecnych, jak i byłych mieszkańców naszego miasta, zaowocował w krótkim czasie potężnym zbiorem fotografii oraz dokumentów, które będzie można zobaczyć na przygotowanej w ramach Święta Miasta Kalisza ekspozycji. To pierwsze z cyklu działań zaplanowanych przez MBP, która już we wrześniu zaprosi kaliszan na kolejne ciekawe przedsięwzięcia realizowane wokół SAK.

Wszystkich zainteresowanych współpracą, a także przekazaniem materiałów, czy to w postaci oryginałów, czy skanów, zachęcamy do kontaktu: tel. 62 753 02 63 email: sak@mbp.kalisz.pl lub bezpośrednio z koordynatorką projektu Moniką Sobczak-Waliś.

Wystawę przygotowali: Monika Sobczak-Waliś (koncepcja i wybór dokumentów) oraz Arkadiusz Błaszczyk (opracowanie graficzne).

Źródło: UM Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze