160 policjantów z Kalisza awansowanych i wyróżnionych

W auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM odbyła się uroczysta zbiórka połączona z wręczeniem odznaczeń, aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagród i wyróżnień dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Łącznie 160 policjantów zostało awansowanych wyróżnionych i odznaczonych z okazji Święta Policji. Mundurowym pogratulował m.in. wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz Tadeusz Skarżyński, Przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

W tym roku łącznie 160 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. Wręczono również odznaczenia, nagrody, wyróżnienia za zasługi oraz bardzo dobre osiągnięcia w służbie, a także zaangażowanie przy realizacji zadań w ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego. 128 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe: 2 w korpusie oficerów, w tym jeden z nich został wyróżniony przedterminowym awansem, 74 w korpusie aspirantów, 44 w korpusie podoficerów i 8 w korpusie szeregowych. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył insp. Dariusz Bieniek, Komendant Miejskiej Policji w Kaliszu wraz z zastępcami. Kieruję słowa podziękowania do policjantów i pracowników cywilnych kaliskiej jednostki za sumienne, ofiarne i profesjonalne wykonywanie codziennych zadań służbowych na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Mam nadzieję, że mieszkańcy Kalisza mogą czuć się tutaj bezpiecznie” – powiedział insp. Dariusz Bieniek, Komendant Miejskiej Policji w Kaliszu.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. “Pełnicie służbę, dbając o bezpieczeństwo państwa i obywateli, często z narażeniem życia. To niezwykle wymagające zadanie, które realizujecie z zaangażowaniem i poświęceniem. Dzięki Wam czujemy się bezpiecznie w domu, w miejscu pracy, na ulicach Kalisza. Dziś obchodzimy Święto Policji. Z tej okazji chciałbym w imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego oraz własnym podziękować za Waszą służbę. Zapewniam o uznaniu oraz szacunku samorządu i mieszkańców dla Waszej ciężkiej pracy. Każdego dnia zakładając mundur, podejmujecie zadania, które wymagają nie tylko ogromnej wiedzy i umiejętności, ale również niezłomnego charakteru. Będziemy nadal wspierać działania kaliskiej policji, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Dziękuję za dotychczasową owocną współpracę. Gratuluję awansowanym, odznaczonym i wyróżnionym funkcjonariuszom. W dniu Waszego Święta życzę bezpiecznej służby i pomyślności w realizacji zawodowych i osobistych planów” – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. W uznaniu nieprzeciętnego zaangażowania oraz wzorowej postawy i skuteczności w realizacji zadań służbowych Prezydent Miasta Kalisza ufundował nagrody dla trzech najlepszych dzielnicowych oraz trzech najlepszych policjantów pionu patrolowo-interwencyjnego.

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Księgozbiór prof. Drewnowskiego już w Kaliszu

14 sierpnia 2022

Kolejny niezwykły dar trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama...

czytaj więcej»

Duma Kalisza powalczy o punkty w Jastrzębiu-Zdroju

14 sierpnia 2022

Kotwica Kołobrzeg i KKS Kalisz – te dwie ekipy, jak...

czytaj więcej»

Powiat Kaliski poszukuje stomatologów

14 sierpnia 2022

W związku z wejściem w życie 12 września 2019 r....

czytaj więcej»

Grechuta i Tuwim w rytmie flamenco

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Norweska Polonia Mistrzem Europy Drużyn Polonijnych!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Pierwsze dożynki w powiecie za nami!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»