reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Sadzili drzewa w Piotrowie

9 listopada w Zespole Szkół w Piotrowie dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej zorganizowano zajęcia sadzenia drzew, które pozyskano dzięki projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. W Parku i terenie przyszkolnym posadzono: 4 lipy, 6 klonów, 5 wiśni. Instruktażu uczniom udzielali leśnicy Nadleśnictwa Grodziec.

W zajęciach, poza społecznością szkolną, uczestniczyli: Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, przedstawiciele: Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, w tym dyrektor biura Ewa Milewska i Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim. Paweł Szkudlarek, dyrektor ZS w Piotrowie, podziękował gościom za praktyczną lekcję ekologii.

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska otrzymała dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie realizacji przedsięwzięć w zakresie edukacji ekologicznej w 2023r. Z tego samego projektu również dwa pozostałe zespoły szkół z gminy Blizanów posadzą drzewa z dziećmi: ZSP w Blizanowie Drugim pozyskał 6 sadzonek lip, a ZS w Jankowie Pierwszym 4 klony i 5 wiśni piłkowanych.

W 2023 r. Gmina Blizanów otrzymała dotację 7 732,89 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na sadzenie drzew miododajnych na terenie Gminy Blizanów. Całkowity koszt zadania wyniósł 8 592,10 zł. Zakupiono łącznie 65 sztuk sadzonek drzew miododajnych, które posadzono w miejscowościach: Żegocin, Dębniałki Kaliskie, Poklęków, Jastrzębniki, Pawłówek. W akcji sadzenia drzew byli zaangażowani radni, sołtysi i mieszkańcy wsi, w których były sadzone drzewa.

Źródło: UG w Blizanowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze