reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

23. Sztafeta Cyklistów do Warszawy

Już w niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu, o godzinie 8.00, sprzed Starostwa Powiatowego w Kaliszu, tradycyjnie do Warszawy wyruszy 23. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów.  20 rowerzystów jadąc w sztafecie zawiezie do studia WOŚP czek podsumowujący zbiórki dzieci z Kalisza i powiatu kaliskiego prowadzone w ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych.

Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów pierwszy raz wyruszyła w trasę do stolicy Polski w 2000 roku. Pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem tego przedsięwzięcia, a także Kaliskich Imprez Zamkniętych towarzyszących WOŚP, był nieżyjący już Bronisław Krakus. Od 2010 roku w tym zakresie współpracował ze Starostą Kaliskim Krzysztofem NosalemWiolettą Przybylską – rzecznikiem sztafety i Starostwem Powiatowym w Kaliszu. W tym roku sztafeta wystartuje już po raz 23. Warto dodać, że w niedzielę do sztafety przyłączy się również wnuk Śp. Bronisława Krakusa – Piotr Krakus, który chce kontynuować dzieło swojego dziadka.

Kontynuujemy dzieło Bronisława Krakusa, naszego przyjaciela, którego z nami już nie ma, ale wciąż mamy w sercach tego wielkiego Człowieka i staramy się kontynuować jego dzieła. Jedną z inicjatyw Pana Bronka była właśnie Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów, którą będziemy organizować do końca świata i o jeden dzień dłużej – mówi Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal

Kolejny raz organizujemy Wielkoorkiestrową Sztafetę Cyklistów, która jest takim swoistym zwieńczeniem zbiórek na rzecz WOŚP, które są prowadzone na terenie szkół i instytucji w powiecie kaliskim i mieście Kaliszu. Serdecznie dziękuję młodym wolontariuszom i ich opiekunom, którzy każdego roku włączają się i grają z nami na rzecz WOŚP. W tym roku wraz z nami Gra łącznie 109 wolontariuszy z 48 szkół i instytucji. W najbliższy piątek, 27 stycznia o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie odbędzie się Powiatowy Finał WOŚP. Po tym wydarzeniu poznamy wstępną kwotę zebraną podczas 17. Kaliskich Imprez Zamkniętych, a w poniedziałek kwotę ostateczną. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli wspólnie z naszymi przyjaciółmi wręczyć czek bezpośrednio Jurkowi Owsiakowi w studiu telewizyjnym podczas 31. Finału WOŚP – mówi Wioletta Przybylska, szefowa sztafety i sztabu WOŚP.  

23. edycja Wielkoorkiestrowej Sztafety Cyklistów tradycyjnie zgromadzi na starcie Przyjaciół – śmiałków, którzy bez względu na panującą aurę udadzą się do Warszawy na Wielki Finał WOŚP. To jedyna w Polsce sztafeta cyklistów, która każdą zimą wyrusza w Polsce, by po pokonaniu 252 kilometrów dostarczyć symboliczny czek z kwotą zebraną na rzecz WOŚP podczas Kaliskich Imprez Zamkniętych. Cykliści w tym roku zawiozą do studia również niespodzianki przygotowane przez firmę Colian: wyjątkową pufę Jeżyki coolki XXL w wymiarze 160 cm i kosz ze słodyczami. Te przedmioty trafią na aukcje WOŚP bezpośrednio w Warszawie. Dodatkowe dwa kosze z firmy Colian będzie można kupić na aukcjach WOŚP wystawionych przez Sztab #5222 Powiat Kaliski. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów wyruszy w trasę w niedzielę, 29 stycznia, o godzinie 8.00. Jednym z etapów rowerowej podróży będzie Tłokinia Kościelna. To właśnie na tamtejszym cmentarzu znajduje się grób Śp. Bronisława Krakusa. Cykliści odpalą znicze pamięci i złożą kwiaty, by upamiętnić wspaniałego pomysłodawcę Wielkoorkiestrowej Sztafety Cyklistów i Kaliskich Imprez Zamkniętych. Start sztafety tradycyjnie nastąpi sprzed siedziby Starostwa Powiatowego w Kaliszu. W rowerową podróż do Warszawy pojedzie łącznie 20 cyklistów, a wśród nich m.in. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek i Wójt Gminy Mycielin Rafał Szelągowski.

Źródło: Powiat Kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze