baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

250 tys. zł na „Małe Mobilne Kuchnie Warsztatowe” w Wielkopolsce

Samorząd Województwa Wielkopolskiego 14 lipca 2022 roku ogłosił nabór wniosków w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych pn. „Mała Mobilna Kuchnia Warsztatowa” realizowanego w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025”. Pula środków przeznaczona na realizację zadania wynosi 250 tys. zł, a nabór wniosków trwa do 5 sierpnia 2022 roku.

Pierwsza edycja konkursu ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na racjonalne zagospodarowanie produktów spożywczych, zwłaszcza tych które są odrzucane podczas przygotowywania potraw. Konkurs ma na celu wspieranie organizacji pozarządowych promujących niemarnowanie żywności na terenie Wielkopolski, doposażenie ich w narzędzia ułatwiające prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie gospodarowania dostępną żywnością i uczenia zaradności życiowej w zakresie żywienia siebie i rodziny.

Pierwsza edycja konkursu „Małe Mobilne Kuchnie Warsztatowe” to inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego mająca na celu wzrost świadomości społeczeństwa na temat marnowania żywności w gospodarstwach domowych i przeciwdziałaniu temu zjawisku. Działania edukacyjne oraz prezentacje realizowane przez organizacje pomocowe w ramach licznych wydarzeń są doskonałą formą popularyzacji dobrych praktyk i zachęcenia uczestników do stosowana ich w swoich kuchniach. Możliwość uzyskania wsparcia od 3 do 15 tys. zł na realizację zadania przez organizacje pozarządowe daje możliwość stworzenia wyjątkowego miejsca, efektywnego i racjonalnego wykorzystania żywności.

– mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

O dofinasowanie ubiegać mogą się podmioty wymienione w art. 3 ust. 2 i 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W ramach konkursu przewidziano wsparcie na realizację zadań polegających na  zakupie mobilnych kuchni warsztatowych spełniających normy sanitarne przystosowanych do gotowania na zewnątrz i służących prowadzeniu wydarzeń i instruktaży jak zagospodarowywać żywność, szczególnie tą zagrożoną zmarnowaniem w gospodarstwach domowych oraz promocji działań sprzyjających niemarnowaniu żywności. Poziom pomocy finansowej w ramach konkursu wynosi maksymalnie 80% całkowitego kosztu zadania, jednak nie mniej niż 3 tys. zł i nie więcej niż 15 tys. zł dla pojedynczego projektu. Termin składania wniosków to 5 sierpnia 2022 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów zawarte są w regulaminach zamieszczonych na stronie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz www.witkac.pl

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze