baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

60 kandydatów rozpocznie studia w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości

Dziś 60-ciu funkcjonariuszy w służbie kandydackiej złożyło uroczyste ślubowanie. Przed przyszłymi studentami niełatwe zadanie – czekają ich studia w formule łączonej z wypełnianiem obowiązków służbowych.

Było to już piąte w historii uczelni przyjęcie i złożenie ślubowania przez funkcjonariuszy w służbie kandydackiej. Młodzi ludzie będą realizować służbę kandydacką poprzez odbywanie studiów oraz wykonywanie zadań służbowych w jednostkach organizacyjnych. Następnie funkcjonariusze w służbie kandydackiej, którzy uzyskają pozytywną opinię służbową po ukończeniu kursu przygotowawczego, rozpoczną odbywanie studiów w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. 

My ze swojej strony – kierownictwa akademii AWS, wszystkich wykładowców i funkcjonariuszy – obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby wasz pobyt tutaj, wasza nauka, była pełna jakościowych wykładów oraz praktyk i elementów wychowania patriotycznego. Mamy nadzieję, że po opuszczeniu gościnnego Kalisza i trafieniu do jednostki podstawowej będziecie ludźmi wyszkolonymi, zarówno w elementach praktycznych, jak i ludźmi o właściwym światopoglądzie etycznym. Osobami, dla których służba ojczyźnie będzie największym dobrem. Mam nadzieję, że tak się stanie. Życzę tego wam, jak i nam – pracownikom Akademii Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. – powiedział Rektor-Komendant dr Michał Sopiński.

Zajęcia dydaktyczne rozpoczną się w październiku 2023 r. i będą prowadzone w kampusie mundurowym AWS w Kaliszu. W czasie trwania studiów w służbie kandydackiej studenci będą skoszarowani na terenie kampusu, a uczelnia zapewni im bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia SW.

W imieniu władz miasta, życzenia przyszłym studentom złożył Przewodniczący Rady Miasta Kalisza Tadeusz Skarżyński.

Życzę Państwu nieustającego pasma sukcesów w zdobywaniu wiedzy, poszerzaniu swoich umiejętności. Chciałbym żeby przez najbliższe lata ,Kalisz stał się dla Państwa drugim domem, przyjaznym i bezpiecznym, ale także, jak to bywa w okresie studiów – dostarczającym całej masy wrażeń. Oprócz tego chciałbym spotkać się z państwem przed pałacem saskim w Warszawie, kiedy będziecie nominowani na stopnie oficerskie, czego serdecznie Państwu życzę. – powiedział Tadeusz Skarżyński.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze