Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

„Bezpieczna droga do szkoły” to policyjne działania prowadzone na terenie całego kraju. Tradycyjnie już wzorem lat ubiegłych, policjanci nie tylko pilnują bezpieczeństwa w rejonach szkół, ale również przypominają uczniom i rodzicom o podstawowych przepisach ruchu drogowego.

Wakacje dobiegły końca. Uczniowie wrócili do szkół. Od 1 września droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dzieci i młodzieży. Najmłodsi docierają do szkoły różnymi sposobami – pieszo, rowerem, samochodem lub autobusem. Każdy sposób jest dobry pod warunkiem, że jest bezpieczny. Pierwsze tygodnie w szkole są zawsze bardzo szczególne. Dlatego w pierwszych dniach września kierowcy, w rejonach szkół powinni zachować szczególną ostrożność. Dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze pamiętają o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom jest jednym z priorytetowych zadań, przed którymi staje policja. Funkcjonariusze podejmują wiele przedsięwzięć, które mają ukształtować u najmłodszych uczestników ruchu drogowego, właściwe nawyki. Wzorem lat ubiegłych, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego w rejonach kaliskich szkół, pojawili się policjanci, którzy przekazali uczniom elementy odblaskowe, ulotki informujące o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz kolorowanki.


Źródło: KMP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter