baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Akcja deratyzacja! Zarządcy nieruchomości powalczą z gryzoniami

Właściciele i zarządcy nieruchomości znajdujących się na terenie Kalisza są zobowiązani do przeprowadzania deratyzacji. Zwalczanie gryzoni, insektów i szkodników zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Wiosenna akcja trwa od 1 do 31 kwietnia.

Obowiązek deratyzacji wynika z zapisów zawartych w „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Kalisza”. Deratyzacja musi być przeprowadzana dwa razy w ciągu roku. Akcja dotyczy obszarów, na których zlokalizowane są:

1) budynki zabudowy wielolokalowej (ze szczególnym uwzględnieniem piwnic, miejsc gromadzenia odpadów komunalnych i wolno stojących komórek i pomieszczeń gospodarczych przynależnych do zabudowy wielolokalowej oraz przyłączy sieci kanalizacyjnej do budynków mieszkalnych);
2) lokale gastronomiczne;
3) obiekty handlowe branży spożywczej;
4) targowiska i giełdy rolno-spożywcze;
5) magazyny żywności;
6) gospodarstwa rolne i hodowlane;
7) zakłady przetwórstwa żywności;
8) szpitale;
9) hotele, internaty, domy akademickie i bursy;
10) budynki placówek oświatowych, żłobków i domów pomocy społecznej;
11) obiekty, w których prowadzone jest zbiorowe żywienie;
12) obiekty, w których prowadzona jest działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów;
13) schronisko dla zwierząt.

Do zwalczania gryzoni należy używać preparatów dopuszczonych do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Przypominamy, że właściciele i zarządcy nieruchomości zobowiązani są do przeprowadzenia deratyzacji na bieżąco w przypadku pojawienia się gryzoni na terenie nieruchomości. W okresie przeprowadzania deratyzacji tj. w dniach od 1 do 30 kwietnia 2023 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Kalisza oraz służby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego mogą kontrolować wypełnienie obowiązku deratyzacji przez właścicieli nieruchomości.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze