Ale odlot! W Akceleratorze powstanie rakieta!

Choć podbój kosmosu nadal brzmi nieco jak "science fiction", to wielu nie rezygnuje z dążenia do realizacji tego marzenia. Z pewnością nie rezygnują z niego pasjonaci kosmosu i astronomii z kaliskiej Fundacji Karola Malaperta, którzy zaprosili mieszkańców miasta na "Miesiąc z astronomią", a już w przyszłym tygodniu kolejne interesujące spotkanie w ramach tego wydarzenia.

“Miesiąc z astronomią” rozpoczął się 21 marca przed kaliskim ratuszem. W trakcie pierwszego z przygotowanych spotkań kaliszanie mieli okazję obserwować Słońce. Każdy kolejny tydzień dostarcza nowych atrakcji, wśród których mogliśmy już m.in. wysłuchać wykładu na temat Karola Malaperta – patrona fundacji. Jak przyznawał w wywiadzie dla naszej redakcji prezes fundacji – Radosław K. Pior, Malapert to postać nieco na uboczu w świadomości kaliszan, ale z pewnością warto zmienić ten stan rzeczy: “Karol Malapert miał po prostu trochę pecha. W nauce – <stety lub niestety> – zawsze pojawiają się osoby, które trafiają na piedestał – są <celebrytami> i osoby, które żyją w ich cieniu. Malapert był belgijskim jezuitą, naukowcem stanu duchownego. (…) O Malapercie słyszymy w Kaliszu i prawdopodobnie w belgijskim Mons – jego rodzinnym mieście. O tak wybitnej postaci historia niestety zapomniała z tego powodu, że przyszli po nim inni, którzy mieli lepszy <PR>.”

Kolejne ze spotkań z astronomią zaplanowano już na 7 kwietnia. Od godziny 17:00 w kaliskim Akceleratorze Kultury ponownie spotkają się pasjonaci tej dziedziny nauki, ale także i ci, którzy o kosmosie marzą, interesują się nim lub dopiero będą go chcieli poznać – miejsca na pewno nie zabraknie dla nikogo. W trakcie czwartkowego spotkania będzie okazja zbudować rakiety szkolne, które według planu nie pozostaną wyłącznie eksponatem tworzonym na najbliższych warsztatach, ale mają być wysłane w kosmos na zakończenie wydarzenia. Testy lotów rakiet szkolnych już 28 kwietnia w miejscowości Koniec Świata.


Fot. Astronomia w Kaliszu/FB

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Radosław

Zapraszamy na warsztaty rakietowe opisane w artykule. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez email fundacja@malapert.pl Koszt uczestnictwa 50 zł. Każdy uczestnik dostanie swoją własną rakietę.

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu przez Radosław

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

XXII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze

8 sierpnia 2022

Na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Szwacinie (gmina Godziesze Wielkie) 7...

czytaj więcej»

Paliło się na Złotej

8 sierpnia 2022

W dniu 7 sierpnia około godziny 13:00 zapłonął budynek przy...

czytaj więcej»

Wrześniowe wydarzenia 1939 r. w Morawinie!

8 sierpnia 2022

W niedzielę (7 września) w Morawinie odbyły się, tzw. „Wrześniowe...

czytaj więcej»

Czwarty Targ na Plantach już 10 września

8 sierpnia 2022

Prezydent Miasta Kalisza zaprasza do udziału w czwartym targu na...

czytaj więcej»
Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Ranking najbogatszych samorządów – jak wypadły samorządy z regionu?

7 sierpnia 2022

Ukazał się najnowszy ranking najbogatszych samorządów, przygotowany przez Pismo Samorządu...

czytaj więcej»

Wielkopolski Dzień Pszczół na Zawodziu

7 sierpnia 2022

czytaj więcej»