Atrakcje z Polską 2050 w akcji #PoznajmySię

W piątek 16 lipca w godzinach 17:00 – 20:00 radni Polska 2050 zebrali się przed Basztą Dorotką, aby w ramach akcji #PoznajmySię spotkać się z mieszkańcami, przy okazji proponując im różnego typu atrakcje edukacyjne.

Organizację wydarzenia mógł zakłócić deszcz, który jeszcze godzinę przed wydarzeniem padał z kaliskiego nieba. Na szczęście dla organizatorów o 17:00 wyszło już słońce, w związku z czym można było swobodnie zorganizować spotkanie.

Zostało ono rozpoczęte krótkim wystąpieniem liderów Polski 2050 z Barbarą Oliwiecką na czele, która powitała uczestników i poinformowała o tym, skąd wzięła się idea całego wydarzenia:

#PoznajmySię to ogólnopolska akcja Polski 2050. Wychodzimy do miasta, do ludzi – po to, aby rozmawiać z Wami o tym, co jest ważne, ale także opowiedzieć o naszych planach i o tym, jak można do nas dołączyć – mówiła Barbara Oliwiecka, Radna Miasta Kalisza.

W czasie wydarzenia można było wziąć udział w spisie powszechnym, gdyż obecny był rachmistrz spisowy. Ponadto można było przypomnieć sobie o zasadach pierwszej pomocy wraz ze wsparciem ratownika medycznego, zmierzyć swój poziom cukru, a także, co dla mnie jako uczestnika wydarzenia wydało się najciekawsze, spróbować swoich sił w recyklingu i wraz ze specjalistką ds. segregacji dowiedzieć się, gdzie należy wyrzucać poszczególne odpady.

Prym w tej zabawie wiodły dzieci, które wiedziały znacznie więcej o zasadach segregacji od dorosłych. Wbrew pozorom rozróżnienie tego, gdzie należy wyrzucać poszczególne śmieci nie należy do najłatwiejszych czynności. Chociażby odpady odzwierzęce (jak np. odpady mleczne) nie powinny być wrzucane do kosza z napisem bio, ale do odpadów zmieszanych. Wspomniana atrakcja została zorganizowana z pomocą firmy EKO oraz Orlego Stawu.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter