baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Dariusz Hybś po 10 latach traci stanowisko komendanta Straży Miejskiej

Dariusz Hybś, pełniący od 1 kwietnia 2011 roku funkcję komendanta Straży Miejskiej Kalisza, z dniem 31 grudnia 2021 br. przestanie piastować to stanowisko.

Dariusz Hybś to były szef Policyjnej Izby Dziecka w Ostrowie Wielkopolskim. 1 kwietnia 2011 roku, przez ówczesnego Prezydenta Miasta Kalisza, Janusza Pęcherza, został powołany na stanowisko komendanta Straży Miejskiej Kalisza.

„Miasto Kalisz zakończy współpracę z Panem Dariuszem Hybsiem z końcem grudnia bieżącego roku za porozumieniem stron. Jeszcze w październiku zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko, żeby nowy komendant mógł zacząć pełnić obowiązki z początkiem przyszłego roku”

– powiedziała w rozmowie z Latarnikiem Kaliskim Katarzyna Ciupek, rzecznik prasowa Urzędu Miasta

Sytuacja w kaliskiej Straży Miejskiej od lat daleka jest od ideału. Strażnicy prowadzili akcję protestacyjną, w której domagali się między innymi odwołania komendanta. Dodatkowo przed Sądem Rejonowym w Kaliszu, przed IV Wydziałem Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, toczy się kilkanaście spraw postępowania przeciwko obecnemu Komendantowi Straży Miejskiej.

Posłanka Lewicy Karolina Pawliczak dwa tygodnie temu napisała do Prezydenta Kinastowskiego w sprawie zawirowań wokół Straży Miejskiej. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Dziś także odniosła się do tematu na swoim fanpage’u:

„Po miesiącach bierności i bezczynności Krystian Kinastowski wreszcie zabrał się za porządki w kaliskiej Straży Miejskiej. Niestety, przez kompletny brak nadzoru notorycznie dochodziło tam do nadużyć i łamania praw pracowniczych, czego potwierdzeniem są wyroki sądowe i kolejne sprawy w prokuraturze.
Cieszę się, że prezydent dostrzegł wreszcie problemy w podległej mu jednostce. Lepiej późno niż wcale! Pozostaje jedynie pytanie, kto poniesie odpowiedzialność za nadużycia i kto pokryje koszty przegranych spraw sądowych”.

Karolina Pawliczak, posłanka Lewicy

O sprawie jako pierwsza napisała redakcja kalisz24.info

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze