reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Bezpłatne treningi Tai Chi i Qigong dla osób 60+

21 marca ruszają pierwsze treningi Tai Chi i Qigong dla osób 60+
Ćwiczenia będą odbywały się w każdy poniedziałek od 21 marca do 28 listopada w Akceleratorze Kultury przy ul. Nowy Świat 2.

Treningi Qigong i Tai Chi to łagodna gimnastyka prozdrowotna wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej, którą mogą praktykować wszyscy, niezależnie od wieku, sprawności i kondycji fizycznej.

Ćwiczenia te wzmacniają odporność organizmu, poprawiają kondycję i elastyczność ciała. Korygują postawę, pomagają usunąć zmęczenie, ból, ograniczenia, przywracając dobre samopoczucie, odczucie harmonii i zdrowia. Praktykowanie Tai Chi i Qigong przeciwdziała napięciu, przeciążeniu, nadciśnieniu, niedotlenieniu organizmu, polepsza przemianę materii, harmonizuję wagę ciała, zmniejsza uzależnienie od nałogów, powoduje pogłębienie oddechu – a co za tym idzie – lepszy metabolizm tlenowy organizmu, wzmaga ogólną kondycję psychofizyczną. Ćwiczenia te są jednym z najdoskonalszych osiągnięć chińskiej filozofii i kultury, mającej kilka tysięcy lat tradycji.

Zajęcia odbywać się będą w terminie od 21 marca do 28 listopada w dwóch grupach: 13:30 – 14:30 oraz 14:30 – 15:30

W lipcu i sierpniu miejscem treningów będzie Park Miejski.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze