Biesiada wielokulturowa już w tę sobotę w Akceleratorze Kultury

Tańce, zapomniane gry i zabawy oraz tradycyjne potrawy kuchni polskiej, ukraińskiej, niemieckiej i żydowskiej – to atrakcje, które czekają na gości biesiady wielokulturowej. Impreza, przygotowana w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 września, w Akceleratorze Kultury.

W programie wydarzenia przewidziano wspólną degustację potraw narodowych, gry, zabawy i tańce charakterystyczne dla poszczególnych kultur, czy głośne czytanie polskich, niemieckich, żydowskich i ukraińskich bajek. „Stół kojarzymy z posiłkami ale także spotkaniami i rozmowami” – mówią organizatorzy. „To przy okazji biesiad wymieniamy się opowieściami o tradycjach, czy zwyczajach. Taniec i śpiew integrują, powodują, że zaciera się to, co może dzielić, a wzmacnia poczucie wspólnoty.”

Biesiada wielokulturowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 września, w Akceleratorze Kultury, przy Nowym świecie 2. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00. Wstęp na biesiadę jest wolny. Wydarzenie jest częścią programu obchodów 30. Europejskich Dni Dziedzictwa. Hasło tegorocznej edycji EDD brzmi „Połączeni dziedzictwem”.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze