Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Bread of Life z pierwszym datkomatem w Galerii Tęcza

18 lutego we współpracy z Galerią Tęcza odbyła się konferencja Fundacji „Bread of life”, której tematem był pierwszy kaliski elektroniczny datkomat. Za jego pomocą oraz dzięki uprzejmości Galerii będzie można wspierać różne cele powstałe z inicjatywy fundacji.

Fundacja „Bread of life” to ponadwyznaniowa, niedochodowa organizacja chrześcijańska. Jej siedziba znajduje się w Długiej Goślinie k. Poznania oraz posiada swoje oddziały w Poznaniu, Rzeszowie, Gnieźnie, Kaliszu, a także państwach takich jak Mołdawi czy Wybrzeże Kości Słoniowej. W Wielkopolsce działa nieprzerwanie od roku 2001, opierając się o naukę Pisma Świętego i etykę chrześcijańską. Misją fundacji jest pomaganie, wspieranie oraz aktywizacja osób, które z różnych przyczyn znajdują się na marginesie życia społecznego i przez wzgląd na sytuację życiową nie są w stanie same powrócić do społeczeństwa i normalnego życia. Swoją pomoc oferują w zakresie zakupu sprzętów rehabilitacyjnych czy też leków. Organizują także zbiórki pieniężne na leczenie dzieci i dorosłych zmagających się z nowotworami jak również innymi schorzeniami nierefundowanymi przez NFZ. Fundacja powstała przede wszystkim po to, by przywracać ludziom nadzieję do życia, a przez to przywracać ich do społeczeństwa.

W datkomacie dzięki uprzejmości Galerii Tęcza będzie można wspierać różne cele powstałe z inicjatywy fundacji. Od poniedziałku każdy kaliszanin może wesprzeć Jagódkę chorą na SMA, Anię Walczak – byłą siatkarkę Augusto walczącą z nowotworem, czy zbiórkę na samochód przeznaczony do dystrybucji żywności. Płatności dokonywać można jedynie w sposób bezgotówkowy.

Dyrektor galerii, Monika Krawczak dodaje, że współpraca z fundacją świetnie funkcjonuje już od paru lat. Regularnie udostępniana jest przestrzeń na potrzeby akcji charytatywnych takich jak „kilometry dobra”, „koncert młodych”, a wszystko po to, by dorzucić swoją cegiełkę i nieść pomoc najbardziej potrzebującym.

Kolejnym krokiem naszej współpracy jest użyczenie miejsca fundacji na stałe i pod dachem, w nowoczesnej formie datkomatu. Umożliwi to łatwe, szybkie przekazanie datku na cele statutowe organizacji. Wspieramy wszystkie dobroczynne akcje oraz formy, dlatego cieszymy się, że wszyscy odwiedzający nas kaliszanie będą mieli okazję pomagania przy okazji wizyty w Galerii Tęcza. Dziękujemy fundacji za wybranie właśnie nas – to dla nas dowód na to, że Galeria postrzegana jest jako ważne centrum życia społecznego w naszym mieście.

Monika Krawczak, dyrektor Galerii Tęcza

Cele będą zmieniane co kwartał, zatem każdy z podopiecznych fundacji, który znajdzie się w nagłej potrzebie będzie mógł uzyskać pomoc. W przyszłości planuje się również poszerzenie celów, być może powstanie ich nawet 6. Tomasz Jeżyk wspomina, że planowane jest zwiększanie liczby datkomatów. Organizatorzy napomnieli także o jeszcze jednym ciekawym wątku, ale póki co nie chcą zdradzać więcej szczegółów.

Zachęcamy do wsparcia wszystkich kaliszan i nie tylko!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze