baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Ceków-Kolonia przyjmie dwie rodziny z Ukrainy

Wójt Ceków-Kolonia oferuje dwóm rodzinom z dziećmi z Ukrainy pomoc. Na terenie gminy przygotowane są mieszkania dla uchodźców.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Ceków-Kolonia.
Nie możemy być obojętni wobec bestialstwa putinowskiej Rosji, nie możemy tylko przyglądać się temu co się dzieje na Ukrainie.
Nasza gmina zawsze pomagała. Mamy w sobie przekonanie, że w trudnych i ciężkich chwilach jesteśmy gotowi do niesienia pomocy, do obrony niepodległości i wartości demokratycznych.
Taką mamy historię, tak Nas wychowali Nasi Przodkowie.
Dlatego nie jesteśmy bierni i czynimy dobro.
Dzisiaj damy schronienie i opiekę uchodźcom z Ukrainy, dwóm rodzinom z dziećmi.
Jesteśmy przygotowani do udzielenie pomocy kobietom i dzieciom.
Jednocześnie informuję, że w piątek wieczorem odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego dotyczącego spodziewanej fali uchodźców wojennych z Ukrainy.
Już dzisiaj mam sygnały, że pracownicy narodowości ukraińskiej, którzy pracują i mieszkają na terenie Naszej gminy ściągają swoje rodziny do siebie (kobiety z dziećmi).
Będziemy również im pomagać w sprawach dotyczących ich pobytu w Polsce, w sprawach dostępu do opieki medycznej, w sprawa edukacji.
Jesteśmy Gotowi.
Trzymaj Się Ukraino.

– napisał na Facebooku wójt Gminy Ceków-Kolonia, Mariusz Chojnacki

Źródło: Facebook Mariusz Chojnacki 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze