baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Coraz bliżej kolejna droga krzyżowa środowisk twórczych

Po raz drugi w kaliskiej katedrze odbędzie się droga krzyżowa środowisk twórczych. Nabożeństwo rozpocznie się w poniedziałek, 3 kwietnia, o 19.15.

W tym roku hasłem przewodnim, a zarazem tytułem okolicznościowej publikacji, jest formuła „Drogą sprawiedliwości?”. „Droga krzyżowa to tradycyjne polskie nabożeństwo wielkopostne” – mówi ks. Adam Kraska. „Dla wielu to przestrzeń, która pozwala, pomimo szybko zmieniającego się świata, być wiernym katolickim wartościom i zachowywać w sercu, umyśle i życiu depozyt wiary. Jego istotą jest niezmienność, trwałość i pewność. Spróbujmy odnaleźć się w tej przestrzeni.”

Tegoroczne nabożeństwo będzie wyjątkowe także ze względu na rozważania napisane przez kaliskich artystów, również w formie utworów muzycznych. Droga krzyżowa środowisk twórczych odbędzie się w katedrze św. Mikołaja, w poniedziałek, 3 kwietnia, o godzinie 19.15. Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Kalisza w ramach mecenatu nad kulturą.

Źódło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze