Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Czarne chmury ponownie nad wójtem Żelazkowa

Sylwiusz Jakubowski, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych i jednocześnie kontrowersyjnych wójtów w naszym kraju, ponownie prawdopodobnie będzie musiał zmierzyć się z prawem i nowymi zarzutami. Tym razem o popełnienie przestępstwa podejrzewa włodarza Żelazkowa Alicja Łuczak – radna powiatu kaliskiego. W sprawie chodzi o znieważenie radnej oraz wulgarne zachowanie podczas sierpniowych dożynek.

Sylwiusz Jakubowski rządzi Żelazkowem od wielu lat, a swoją administracyjną karierę rozpoczynał jeszcze w latach 80′. W tym czasie w wokół jego osoby urosło wiele historii, które często swój finał odnajdywały na salach sądowych. Udzielenie ślubu pod wpływem alkoholu, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta podczas jednego z wydarzeń czy pojawienie się na sesji rady z tatuażem z henny na twarzy wzorowanym na tatuażu jednego z bokserów, to tylko niektóre z „wybryków” wójta. Przez wielość takich tematów Jakubowski zaczął być postrzegany jako „skandalista” i stał się również tematem dla mediów ogólnopolskich, niejednokrotnie budząc co najmniej zaskoczenie. Dla części środowisk zadziwiające jest to, że osoba, wokół której jest tak wiele kontrowersyjnych opinii i która ma tak wiele postępowań na koncie, może wciąż zasiadać w fotelu wójta. Dziś pojawia się kolejne zawiadomienie do prokuratury, a złożyła je Alicja Łuczak. Sprawa dotyczy dożynek w miejscowości Dębe z 15 sierpnia.

Złożyłam do prokuratury zawiadomienie w związku z niedopuszczalnym zachowaniem wójta Sylwiusza Jakubowskiego na dożynkach sołecko-parafialnych w Dębem 15 sierpnia. Zachowanie polegało na wulgarnym i obscenicznym znieważeniu mnie jako osoby publicznej i zaproszonej w charakterze radnej powiatu kaliskiego, ale także i jako osoby prywatnej. Wszystko to wydarzyło się w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli sąsiednich gmin oraz siostry zakonnej i księdza misjonarza. W mojej ocenie jest to uzasadnione podejrzenie popełnienia przez Sylwiusza Jakubowskiego przestępstwa z art. 226. KK. Zawiadomienie względnie dotyczy również objęcia postepowaniem z urzędu sprawy o czyn z art. 216. KK popełniony na moją szkodę. Mam nadzieję, że prokuratura podejmie wkrótce decyzje dotyczące dalszego postępowania. Pragnę dodać, że zostałam już przesłuchana w charakterze świadka w ostatni piątek. Takie zachowanie jest niedopuszczalne i uważam, że tego typu choroby można leczyć. Mam także nadzieję, że jak mówi młodzież – „pan Sylwiusz się ogarnie”.

Alicja Łuczak

Cała sytuacja miała miejsce przy stole podczas biesiady już po obrzędach dożynkowych. Radna Alicja Łuczak wyjaśniła ponadto, że nie wie co mogło „sprowokować” wójta do takiego zachowania, a znieważenie polegało na użyciu słów powszechnie uznawanych za obelżywe. Po całym zajściu Sylwiusz Jakubowski miał zostać wyprowadzony przez gospodarzy z wydarzenia. Jak ocenia radna – wójt podkaliskiej gminy zdecydowanie był pod wpływem alkoholu.

Jak wspomniano wcześniej to już nie pierwsza sytuacja, z której Jakubowski będzie musiał się tłumaczyć. W ostatnim czasie jedną z głośniejszych historii była ta dotycząca adopcji szczeniaka z kaliskiego schroniska – adopcji, która zakończyła się po kilku dniach. Wójt dał się poznać również z bardzo stanowczego stanowiska na jednej z sesji rady z września ubiegłego roku, gdzie powiedział m.in.: Mamy bardzo dobrą sytuację finansową. Nie powiem ile milionów, ale jest. Ale musicie zmienić swoje podejście. Jeżeli nie macie do mnie zaufania, a podjęliście taką uchwałę, wszyscy, to nie dam ani złotówki. A tylko ja mogę to zrobić. Nikt mnie do tego nie zmusi. Albo się ugniecie i zaczniecie współpracować albo „c’est la vie”. Koniec, kropka.” Co ciekawe, mimo wszystkich tych sytuacji w wielu reportażach w mediach ogólnopolskich pojawiały się opinie przychylne części mieszkańców, w myśl których stoją oni murem za Sylwiuszem Jakubowskim i usprawiedliwiają jego wybryki czy np. problemy z alkoholem. Intencje w sprawie wójta pojawiają się również na mszach, o czym pisaliśmy już w jednym z artykułów na portalu. Jak potoczą się losy Sylwiusza Jakubowskiego tym razem?

 

Fot.: UG Żelazków; KŁ

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Sonia

To w końcu JakUbowski czy JakÓbowski?

NorKa

#MuremzaSylwiuszem

Najnowsze