Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Czarny dym nad niebem Śródmieścia – interweniuje Straż Miejska

Tegoroczny sezon grzewczy w pełni i niestety niektórzy wciąż w piecach spalają śmieci. W wyniku kolejnego zgłoszenia, strażnicy miejscy przeprowadzili kontrolę ośmiu posesji znajdujących się w kamienicy zlokalizowanej w Śródmieściu.

Z treści zgłoszenia wynikało, że na terenie kamienicy z komina wydobywa się czarny, smolisty dym. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili kompleksową weryfikację materiałów wykorzystywanych do palenia w piecach. „Tylko w ten sposób można sprawdzić, czy nadmiernie wydobywający się z kominów dym nie pochodzi ze spalania odpadów.” – tłumaczą strażnicy. W wyniku przeprowadzonej interwencji ujawniono, że poza węglem spalane były także płyty pilśniowe. Wobec sprawy wykroczenia zastosowano środki karne przewidziane w Kodeksie Wykroczeń – jeżeli w wyniku kontroli zostanie potwierdzone palenie odpadów w domowych piecach, kominkach czy ogniskach strażnicy mogą nałożyć mandat do 500 zł. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu strażnik kieruje sprawę do sądu rejonowego.

Źródło: SM

https://www.youtube.com/watch?v=-hWc7pg-VlU

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze