baner_AK
reklama-SWWS

Debata o bezpieczeństwie w Liskowie

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, to tytuł cyklu debat społecznych organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu. Ostanie ze spotkań odbyło się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie.

Spotkanie zaadresowane było do wszystkich osób oraz instytucji, dla których temat bezpieczeństwa nie jest obojętny. Poruszono wiele tematów. Wszystko po to, aby wypracować wspólne metody działania w zakresie zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Lisków. Debatę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek, który omówił m.in. aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części debaty zostały przedstawione informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej Policji, zarówno dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk niepożądanych społecznie. Podczas wystąpienia szefa kaliskiej jednostki nie mogło zabraknąć informacji dotyczących funkcjonowania aplikacji mobilnej „Moja komenda” oraz zagadnień zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas”. Insp. Dariusz Bieniek przedstawił również wszystkich dzielnicowych, którzy na co dzień pełnią służbę na terenie podległym Komisariatowi Policji w Koźminku.

Głównym elementem debaty była otwarta dyskusja dotycząca bezpieczeństwa. Wachlarz zadawanych pytań był szeroki. Zgromadzeni na sali uczestnicy spotkania podzielili się swoimi uwagami oraz spostrzeżeniami, dotyczącymi między innymi: odcinków dróg na których kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, infrastruktury drogowej, pracy Policji, bezpieczeństwa seniorów oraz zagrożeń wynikających z gromadzenia się grup młodzieży w miejscach publicznych. Na pytania mieszkańców odpowiadali: Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek, Wójt Gminy Lisków – Maria Krawiec, Komendant Komisariatu Policji w Koźminku asp. szt. Hieronim Góral.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze