reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Debata społeczna w Stawiszynie

Zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa mieszkańców, to główny cel debaty społecznej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Inicjatorem spotkania, które odbyło się 15 czerwca 2022 w Stawiszynie był Komendant Komisariatu Policji w Stawiszynie kom. Mariusz Kołodziejczyk. Na pytania mieszkańców oraz zaproszonych gości odpowiadali Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witold Goździelewski, Komendant Komisariatu Policji w Stawiszynie kom. Mariusz Kołodziejczyk, Sekretarz Urzędu Gminy i Miasta Stawiszyn Agnieszka Morawska oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Stawiszynie Barbara Włodarczyk.

Wstępem do dyskusji było wystąpienie Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witolda Goździelewskiego, który przedstawił zebranym ideę tego typu spotkań, wskazał na znaczącą rolę środowisk lokalnych w tworzeniu strategii w zakresie bezpieczeństwa, określił też sposób wykorzystania przez Policję sugestii i uwag mieszkańców dotyczących podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Komendant Komisariatu Policji w Stawiszynie przedstawił dane statystyczne dotyczące przestępczości na terenie gminy Stawiszyn oraz przybliżył zasady działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie Policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Ważnym aspektem, który został poruszony przez Komendanta była służba dzielnicowego, który poprzez podejmowane działania i budowanie relacji z lokalnym społeczeństwem, ma duży wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Przybliżone zostały sylwetki dzielnicowych pełniących służbę na terenie Komisariatu Policji w Stawiszynie, działania priorytetowe służby dzielnicowego oraz zrealizowane przedsięwzięcia w obszarze profilaktyki społecznej.

Kolejnym punktem debaty była otwarta dyskusja. Mieszkańcy gmin, którzy skorzystali z zaproszenia Komendanta Komisariatu, mieli okazję nie tylko do przekazywania swoich opinii oraz uwag, ale też do zadawania pytań policjantom oraz przedstawicielom władz samorządowych. Jednym z wiodących tematów było bezpieczeństwo w ruchu drogowym i postulaty o podejmowanie działań zmierzających do częstszych kontroli drogowych na terenie gminy pod kątem przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących. Mieszkańcy wskazali na konkretne miejsca, gdzie często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Wśród zgłaszanych problemów pojawił się również ten związany z zanieczyszczaniem dróg przez maszyny rolnicze podczas dojazdu i zjazdu z pól.

Przedstawiciele Policji oraz władz samorządowych dokładnie i rzeczowo odpowiadali na wszelkie pytania i zapewniali uczestników debaty, że wszystkie ich uwagi i spostrzeżenia będą dokładnie sprawdzone i przeanalizowane.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze