Defibrylatory w Akademii Kaliskiej

Dwa defibrylatory ratujące życie zakupiła Akademia Kaliska przy wsparciu Fundacji Energa. Defibrylatory zostały włączone do ogólnodostępnych systemów i w razie konieczności będzie z nich mógł skorzystać każdy, potrzebujący pomocy.

Defibrylatory zostały zainstalowane w rektoracie uczelni przy ul. Nowy Świat 4, oraz w budynku Collegium Medicum przy ul. Kaszubskiej 13. Taka lokalizacja defibrylatorów zapewnia dostęp do sprzętu w godzinach 6.00-22.00 umożliwi zabezpieczenie zarówno nagłych potrzeb zdrowotnych studentów, wykładowców, administracji i pracowników obsługi uczelni, jak i znacznej grupy osób przebywających w pobliżu obiektów Akademii Kaliskiej. Poprzez włączenie w system publicznego dostępu do defibrylacji defibrylator będzie mógł być również użyty w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia, do których dojdzie poza uczelnią, bowiem informację o miejscu lokalizacji defibrylatora można natychmiast uzyskać w smartfonie. Istniejące aplikacje: ,,Staying Alive” oraz „Ratownik”, których główną funkcją jest wskazanie, gdzie znajduje się najbliższy defibrylator AED można pobrać na telefon komórkowy.

Istotnym elementem rozszerzania sieci defibrylatorów AED jest edukacja

– przyznaje rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła

Szkolenia z zakresu obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego zmniejszają strach świadków zdarzenia przed jego użyciem. Studenci i wykładowcy ratownictwa medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu brali udział w piknikach organizowanych dla mieszkańców wielkopolski podczas których udzielali fachowego instruktażu ratownictwa medycznego w udzielaniu pierwszej pomocy z wykorzystaniem zakupionego defibrylatora treningowego.

Defibrylatory LIFEPAK CR2 orazdefibrylator treningowy wykorzystywany jest przez wykładowców, instruktorów ratownictwa medycznego na szkoleniach stacjonarnych prowadzonych podczas konsultacji ze studentami i pracownikami Akademii Kaliskiej.  Na potrzeby szkoleniowe został również nakręcony film instruktażowy z wykorzystaniem defibrylatora, który przedstawia prawidłowe użycie  urządzenia w sytuacji zatrzymania krążenia, który niebawem zostanie opublikowany w uczelnianych mediach społecznościowych.

Poprzez powyższe działania Akademia Kaliska dąży do podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszej społeczności. Chcemy, aby defibrylator AED stał się czymś znajomym, pomocnym, co pozwoli zapobiec wielu tragediom. Niewątpliwie najważniejszym argumentem przemawiającym za inwestowaniem w automatyczne defibrylatory zewnętrzne jest fakt, że każdy defibrylator ratuje życie. Dlatego celem wspólnego projektu, które realizowała uczelnia z Fundacją Energa był zakup defibrylatorów AED wraz z jednostką treningową

– dodaje Karol Olejnik, starszy specjalista ds. BHP Akademii Kaliskiej Tweet

Źródło: Akademia Kaliska

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Brzezinach

28 czerwca 2022

25 czerwca o godzinie 23:41 do Stanowiska Kierowania KM PSP...

czytaj więcej»

Pożar ciągnika siodłowego

28 czerwca 2022

28 czerwca Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w...

czytaj więcej»

Ćwiczenia “Woda 2022”

28 czerwca 2022

28 czerwca odbyły się ćwiczenia „Woda 2022” na terenie kąpieliska...

czytaj więcej»

„Cztery pory roku” – projekt Książnicy Pedagogicznej

28 czerwca 2022

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu podsumowała całoroczny projekt czytelniczy „Cztery pory...

czytaj więcej»

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

28 czerwca 2022

Artyści z Południowej Wielkopolski reprezentowali nasz region w 56. Ogólnopolskim...

czytaj więcej»

Prace modernizacyjne zakładu Orli Staw

28 czerwca 2022

Trwa realizacja jednego z kluczowych i najbardziej złożonych zadań przewidzianych...

czytaj więcej»