baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Dofinansowanie dla Dziennego Domu Seniora w Żelazkowie

Gmina Żelazków informuje, że Dzienny Dom Senior+ w Żelazkowie w ramach realizacji zadania zleconego w ramach Programu Wieloletniego „SENIOR+’’ na lata 2021-2025 Edycja 2023 Moduł II otrzymała dofinansowanie w kwocie 110 800 zł.

Dofinansowanie jest przeznaczone na zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+ w Żelazkowie. Środki są pozyskane z Ministerstwa Rodziny i Polityki  Społecznej. Przeznaczone zostaną  na wsparcie Seniorów w zakresie: przeprowadzenia zajęć z fizjoterapeutą, świadczenie usług pielęgniarskich, zajęcia plastyczne i muzyczne , warsztaty z psychologiem, spotkania z ciekawymi osobami oraz warsztaty z rękodzieła.

Dzienny Dom Senior+ w Żelazkowie istnieje od 2019 r. Mogą z niego korzystać  mieszkańcy gminy Żelazków, kobiety i mężczyźni nieaktywni zawodowo w wieku 60 i więcej lat, którzy ze względu na wiek, chorobę , niepełnosprawność lub wykluczenie społeczne wymagają opieki, wsparcia  i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych.

Dom posiada 30 miejsc dziennego pobytu.

Źródło: Urząd Gminy Żelazków

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze