reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Drugie urodziny Jagódki – finisz zbiórki dla dziewczynki z SMA-1

Nieco ponad 170 tys. zł brakuje do zakończenia zbiórki na rzecz Jagódki Michalak – dziewczynki chorej na rzadką chorobę SMA typu 1. Z okazji drugich urodzin bohaterki akcji charytatywnej, w którą włącza się wiele instytucji i osób z naszego regionu, zorganizowano festyn w piątkowe popołudnie nad zalewem Szałe.

W trakcie wydarzenia zorganizowano wiele atrakcji. Wszystko po to, by przyspieszyć zbiórkę na rzecz Jagódki. Na scenie wystąpili zarówno młodzi, jak i doświadczeni artyści. Była loteria fantowa, kiermasz ciast, jak i stoiska z przysmakami od okolicznych kół gospodyń wiejskich. Gwiazdą wieczoru był Kordian – muzyk, który już wielokrotnie angażował się w akcję na rzecz Jagódki. Był również tort z produktów od firmy Colian, przeloty helikopterem czy kursy motorówką po zalewie. Wydarzeniem towarzyszącym było Powiatowe Spotkanie z Sołtysami, podczas którego sołtysi z powiatu kaliskiego dowiedzieli się o samorządowym wsparciu na rzecz ich wsi.

Jak wesprzeć Jagódkę?

Choć zbiórka jest już na finiszu, bowiem z zebrano już ponad 8 mln zł, to wciąż brakuje nieco ponad 170 tys. zł. Aby wesprzeć Jagódkę, można wykonać przelew za pośrednictwem portalu www.siepomaga.pl/jagoda-sma. Ponadto firma Colian wraz z fundacją Po Pierwsze organizują zbiórkę odzieży, o której pisaliśmy na naszym portalu. W mediach społecznościowych działają też grupy, na których organizowane licytacje różnych przedmiotów czy usług, z których środki zbierane są dla małej wojowniczki.

Latarnik Kaliski również włączył się w zbiórkę pieniędzy dla Jagódki, organizując licytację dnia w naszej redakcji. Dzięki temu odwiedziły nas uczennice Szkoły Podstawowej w Szczytnikach, a efektem jej wizyty był m.in. wywiad z babcią Jagódki – Jadwigą Czajką. Ponadto, pisaliśmy również o refundacji leku na SMA-1, z której Jagódka nie mogła skorzystać…

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze