Dwieście lat dla Pani Marii

Kaliszanka Maria Sulej – Marcinkowska obchodzi dziś setne urodziny. Życzenia od władz miasta wraz z listem okolicznościowym Prezesa Rady Ministrów przekazał jubilatce prezydent Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski.

Maria Sulej-Marcinkowska urodziła się 6 września 1921 roku. Z Kaliszem związana jest od 1945 roku, gdy zamieszkała w nim wraz z mężem. Wychowali dwóch synów. Maria Sulej-Marcinkowska ma także czterech wnuków i prawnuczki. Cieszy się zdrowiem, lubi czytać i interesuje się życiem miasta. Codziennie spaceruje po parku miejskim.

To wielka radość i satysfakcja móc świętować setne urodziny z kolejnymi mieszkankami i mieszkańcami Kalisza. Zwłaszcza, gdy jubilaci są w tak znakomitej formie. Dzisiaj, z panią Marią i jej najbliższymi rozmawialiśmy o historii Polski, trudnych losach Polaków na przestrzeli lat, a zwłaszcza o Kaliszu i miejskich inwestycjach – mówił prezydent Krystian Kinastowski.

W Kaliszu jest 13 osób, które liczą sto lat i więcej. Najstarszą mieszkanką jest pani Jadwiga, a najstarszym kaliszaninem – pan Józef. W listopadzie kolejne dwie kaliszanki będą świętować setne urodziny.

Źródło: KPM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter