reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Dyplomanci pokażą swoje prace

Urząd Miasta Kalisza zaprasza na wernisaż wystawy dyplomantów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który odbędzie się 20 sierpnia 2021 roku o godzinie 18.30 w Galerii Wieża Ciśnień przy ul. Górnośląskiej 66 A. Wystawa potrwa do 11 września br.

Po rocznej przerwie Dyplomy znów zagościły w Kaliskiej Wieży Ciśnień. Z powodu trwającej pandemii ta wystawa jest zdecydowanie inna od poprzednich. Zrealizowane w specyficznych okolicznościach prace artystyczne są podsumowaniem niełatwej pracy zdalnej i dowodzą wytrwałości jej uczestników. Dyplomy otoczone opieką merytoryczną promotorów powstały w odizolowaniu, najczęściej w domowym zaciszu, mieszkaniu, pracowni czy ogrodzie. Wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności, a także intuicję i wrażliwość, młodzi twórcy stworzyli indywidualne wypowiedzi artystyczne, które na ten moment są dla nich najistotniejszym osiągnięciem. Powstały w wyniku obserwacji świata i zachodzących w nim zmian oraz indywidualnych potrzeb i emocji, poprzez świadomy dobór artystycznego medium odnoszącego się do tradycyjnych lub nowych technologii.
Wystawa daje możliwość przyjrzenia się dyplomom artystycznym licencjackim i magisterskim zrealizowanym w 2020 i 2021 roku przez absolwentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Jest wyjątkową okazją do wyjścia na zewnątrz, zaprezentowania szerszej publiczności dzieł będących podsumowaniem intensywnej nauki i pracy twórczej, dając szansę na skonfrontowanie ich ze zbiorową ekspozycją. Na wystawie zaprezentowane są Dyplomy zrealizowane niemal we wszystkich pracowniach artystycznych Kaliskiego Wydziału: Malarstwa, Rzeźby, Grafiki warsztatowej i cyfrowej, Projektowania graficznego, Sztuk projektowych czy Tkaniny artystycznej, a także Fotografii i intermediów.

dr Agnieszka Godszling, kurator wystawy

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze