baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Dzień dla bezpieczeństwa publicznego w SWWS

Wczoraj Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wzięli udział w DAY FOR PUBLIC SAFETY – Dniu dla bezpieczeństwa publicznego odbywającym się w byłym Zakładzie Karnym w Kaliszu przy ul. Łódzkiej 2, a obecnie obiekcie dydaktycznym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Celem wydarzenia było szerzenie wiedzy dotyczącej organizacji bezpieczeństwa publicznego w Rzeczypospolitej Polskiej, zadań poszczególnych służb w zapewnieniu bezpieczeństwa, jak również kształtowanie postaw prospołecznych i proobronnych wśród młodzieży szkół średnich.

Program Dnia dla bezpieczeństwa publicznego obejmował wykłady specjalistów na temat m.in. służb działających na rzecz bezpieczeństwa kraju, zagrożeń o charakterze terrorystycznym oraz kwestii cyberzagrożeń i technologii w kontekście zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa. Kaliscy strażacy w swojej prelekcji przybliżyli misje i zadania realizowane przez Państwową Straż Pożarną, w tym statystykę wyjazdów oraz przedstawili warunki przyjęcia do służby dla potencjalnych kandydatów.
Na stosiku wystawienniczym KM PSP w Kaliszu można było przyjrzeć się Mobilnemu Symulatorowi Zagrożeń Pożarowych – moduł budynku użyteczności publicznej demonstrującemu prawdopodobne przyczyny powstawania pożarów w przestrzeni publicznej oraz zagadnienia związane z ochroną środowiska. Zaprezentowano również stroje i sprzęt ratowniczy wykorzystywany na co dzień w działaniach przez strażaków.

Opracowanie: kpt. Agata Janiszewska
Foto: funkcjonariusze KM PSP Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze