Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Ewa Barwińska z kolejnym sukcesem

W miejscowości Montesilvano we Włoszech rozegrano Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 14-16-18 w szachach. Startowało blisko 800 zawodników z 80 krajów. Awans do Mistrzostw Świata nie był prosty, trzeba było zająć wysokie miejsce w krajowych mistrzostwach. W skład reprezentacji Polski weszła 17-letnia Ewa Barwińska z klubu szachowego KTS Kalisz.

Dobra passa kaliskiej zawodniczki trwa, bowiem osiągnęła bardzo dobry wynik zarówno we Włoszech, jak i tydzień wcześniej zdobywając tytuł Mistrzyni Polski do lat 20 w szachach.

Ewa grała w grupie do lat 18 i miała według rankingu 27 numer startowy. Turniej zaczął się jednak od falstartu i wyniku 1 punktu z 3 partii. Szczególnie bolesna była porażka z niżej notowaną Filipinką Largo, która jak się później okazało była rewelacją turnieju. Środek turnieju to trzy zwycięstwa, w tym z Francuzką Cornileau. Jak zawsze mocne były zawodniczki z bloku wschodniego, o czym przekonała się nasza reprezentantka ponosząc dwie porażki z szachistkami z Kazachstanu. Szczególnie ważna była 9 runda i derbowy pojedynek z wielokrotną medalistką mistrzostw Polski – Martyną Starostą, tym razem górą kaliszanka! Do szczęścia brakło wypunktowania Słowenki Mihelic w przedostatniej 10 rundzie. Ostatnia 11 runda to zwycięstwo nad Australijką O’Carrol.

Ewa była bezkompromisowa na tych zawodach, 7 zwycięstw, 4 porażki i żadnego remisu. Końcowy wynik Ewy, czyli 15 miejsce to najwyższe w historii wynik reprezentantów Kalisza na Mistrzostwach Świata. Ogromna radość i nagroda za ciężką pracę w ostatnich miesiącach. Sukces tym większy, iż kaliska zawodniczka startowała jako młodsza z rocznika. 

Kaliska szachistka kilka miesięcy temu udzieliła nam wywiadu. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze