Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Finał Młodzieżowych Misji Gospodarczych w I LO

Przez ostatnie trzy dni zespół LOgistyczny ASNYK reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu realizował akcję promującą branżę logistyczną. Wykłady, spotkania i konkursy zorganizowane były w ramach ich uczestnictwa w projekcie Młodzieżowe Misje Gospodarcze.

Konkurs ma na celu promowanie różnych ścieżek kariery. Jest to program edukacyjno- zawodowy, który łączy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz pracodawców. Zadaniem uczniów jest wypracowanie propozycji rozwiązań dla konkretnej branży. Dzięki temu firmy poznają perspektywę młodzieży, a uczniowie potencjalnych pracodawców. W tegorocznej edycji tematem była branża logistyczna, zatem firmy ECO, Colian oraz ADECON zorganizowały warsztaty dla reprezentantów szkół. Zajęcia przygotowały uczestników do realizacji finałowego zadania.

Zadaniem zespołu LOgistyczny ASNYK było zorganizowanie akcji promującej branżę logistyczną. W wyniku ich działań inni Asnykowcy mogli skorzystać z symulatora EURO TRUCK i wcielić się w rolę spedytora oraz poczuć się jak kierowca ciężarówki. Zespół w składzie: Julia Kamińska, Nadia Żaboklicka, Natalia Woźniczak oraz Oliwier Maciuszczak zaprosił także gości. Logistyk Piotr Czerwiński poprowadził wykład, na którym przybliżył tajniki swojego zawodu. Uczniowie mieli również okazję spotkać się z instruktorem z Zakładu Doskonalenia Zawodowego i poznać podstawy obsługi wózka widłowego. Doradczyni zawodowa Anna Szafran zaprezentowała uczniom ofertę kursów organizowanych przez ZDZ w Kaliszu. Ponadto Asnykowcy zdobyli wiedzę o branży logistycznej biorąc udział w konkursach i rozwiązując zagadki przygotowane przez LOgistyczny ASNYK.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze