baner_FBAnt
Projekt Poznań
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Funkcjonariusze uczcili Dzień Tradycji Służby Więziennej

Wczoraj funkcjonariusze Akademii Wymiaru Sprawiedliwości zgromadzili się na terenie Kampusu Mundurowego w Kaliszu, przy pomniku upamiętniającym funkcjonariuszy SW poległych w służbie, by uczcić pamięć o nich podczas Dnia Tradycji Służby Więziennej.

W imieniu Rektora-Komendanta dr. Michała Sopińskiego, kwiaty przy pomniku złożył ppłk Robert Nowacki. Obecni podczas uroczystości funkcjonariusze zapalili znicz, tworząc wzruszający obraz hołdu i pamięci dla tych, którzy poświęcili życie w służbie społeczeństwu.

Dzień Tradycji Służby Więziennej nawiązuje do organizacji więziennictwa w nowo odrodzonym Państwie Polskim ustalonej w dekrecie w sprawie tymczasowych przepisów więziennych podpisanym przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego w dniu 8 lutego 1919 r. Józef Piłsudski – Marszałek Polski, twórca Legionów i Wódz Naczelny Wojska Polskiego Swoją wiarą w wolną Ojczyznę podniósł naród z marazmu po upadku powstania styczniowego i poprowadził do niepodległości. Jako polityk odegrał ogromną rolę w tworzeniu niepodległej Polski, dał początek do odbudowy polskiej państwowości i Wojska Polskiego. Dzięki dekretom wydanym 7 i 8 lutego 1919 roku powstała Straż Więzienna, fundament polskiego więziennictwa. Był to zalążek nowoczesnego więziennictwa i nowoczesnego polskiego systemy penitencjarnego. Dziś czerpiemy ze źródła i wzorców tych dekretów, kontynuujemy idee i postawy.
Służba więzienna to bardzo ciężka praca, wymagająca m. in. odporności psychicznej, odpowiedzialności i odwagi. Wszystkim strażnikom życzymy samych spokojnych zmian, jednocześnie dziękujemy wszystkim Państwu za trudną i bardzo odpowiedzialną pracę. Życzymy także, żebyście mieli jak najlepsze warunki do jej wykonywania i żeby towarzyszyła Wam świadomość, jak bardzo jesteście potrzebni społeczeństwu.

Źródło: AWS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze