baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Gdyński zaciąg do AWS Energi Szczypiorna Kalisz

Do kaliskiej drużyny piłkarek ręcznych w ostatnich dniach dołączyły dwie kolejne zawodniczki. Są to obrotowa Andżelika Petroll oraz skrzydłowa Wiktoria Witkowska. Obie piłkarki mają 23 lata i wcześniej grały w zespole SPR Gdynia.

Petroll całą swoją dotychczasową karierę spędziła w Trójmieście. Od 2011 do 2017 roku reprezentowała klub szkolny UKS PTF Gdańsk. Ostatnie siedem lat spędziła w SPR Gdynia. W sezonie 2024/25 przeniesie się do Energa Szczypiorno Kalisz.

Bardzo się cieszę, że dostałam szansę zadebiutowania w ORLEN Superlidze Kobiet. Będzie to dla mnie sprawdzian umiejętności, ale i szansa do dalszego rozwoju. Myślę, że razem z drużyną możemy powalczyć o wysokie cele w tym sezonie. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu. Do zobaczenia w kaliskiej Arenie! – mówi obrotowa Energa Szczypiorno Kalisz Andżelika Petroll.

Z SPR Gdynia cała karierę związana jest także Wiktoria Witkowska. Przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w wieku 9-lat w zespołach dziecięcych SPR-u. Barwy gdyńskiego zespołu reprezentowała od 2010 do 2024 roku z przerwą w sezonie 2022/23. Od sezonu 2024/25 będzie reprezentowała barwy grającego w ORLEN Superlidze Kobiet Energa Szczypiorno Kalisz

Bardzo się cieszę, że dołączam do drużyny z Kalisza. Jestem zmotywowana i gotowa do ciężkiej pracy. Liczę, że dołożę swoją cegiełkę do przyszłych sukcesów zespołu. Moim celem jest dalszy rozwój umiejętności i nabranie doświadczenia na superligowych parkietach. Wierzę, że razem z dziewczynami skutecznie zrealizujemy założenia, a kibicom dostarczymy wielu emocji – mówi Wiktoria Witkowska nowa skrzydłowa Energa Szczypiorno Kalisz.

Sprowadzenie obu zawodniczek do zespołu Energa Szczypiorno Kalisz było możliwe dzięki wsparciu sponsora tytularnego Energa Grupa ORLEN.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze