Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Gdzie bezdomni znajdą pomoc?

Zima, a wraz z nią coraz chłodniejsze dni nie są szczególnym sprzymierzeńcem osób bezdomnych. Na terenie Kalisza funkcjonuje kilka miejsc schronień dla potrzebujących pomocy, działa także kilka punktów oferujących żywność. O szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe i bezdomne apelują też funkcjonariusze policji.

Na terenie miasta funkcjonuje kilka podmiotów, które zajmują się niesieniem pomocy potrzebującym, w tym osobom biednym, bezrobotnym czy bezdomnym.

Całodobowe schronisko dla bezdomnych mężczyzn, oferujące nocleg oraz wyżywienie, prowadzi Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Kaliszu przy ulicy Warszawskiej 93A. Jak informują nas jego pracownicy, są dostępne jeszcze wolne miejsca:

„Na tę chwilę w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Kaliszu przebywa 40 osób. Są jeszcze trzy dostępne miejsca” – poinformowała pracownica Schroniska.

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Kaliszu, ul. Warszawska 93A. Telefon kontaktowy: 62 757 30 45

W październiku zeszłego roku informowaliśmy o ciężkiej sytuacji finansowej kaliskiego schroniska.

Przy ulicy Dobrzeckiej 2 mieści się Noclegownia dla bezdomnych mężczyzn PCK Zarządu Rejonowego w Kaliszu. Oprócz miejsca do spania czynna jest tutaj także ogrzewalnia:

„Noclegowania działa od 18 do 7 rano. Na 40 dostępnych miejsc aktualnie przebywa 30 osób. Wszystkie przychodzące osoby badane są alkomatem na obecność alkoholu. W ciągu dnia przebywać mogą w ogrzewalni, gdzie mogą zrobić sobie coś do jedzenia, jest tu także dostępne śniadanie. Na noclegowni wieczorem dostępny jest ciepły posiłek. Są tutaj opiekunowie, którzy towarzyszą przebywającym w ciągu dnia i w nocy. Widać, że w ciągu dnia coraz więcej osób przebywa w ogrzewalni” – powiedziała pracownica Polskiego Czerwonego Krzyża Zarząd Rejonowy w Kaliszu

Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Kaliszu, ul. Dobrzecka 2. Telefon kontaktowy: 62 502 68 66

Schronisko dla kobiet i kobiet z dziećmi prowadzone przez Caritas Diecezji Kaliskiej znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Ledóchowskiego 8. Telefon kontaktowy: 603 810 180

Oprócz miejsc przebywania dla bezdomnych, na obszarze miasta funkcjonuje również jadłodajnia prowadzona przez Caritas Diecezji Kaliskiej:

Caritas Diecezji Kaliskiej, ul. Stawiszyńska 20. Telefon kontaktowy: 62 760 35 86

Jadłodajnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 12:30, w okresie zimowym, przypadającym od listopada, w każdą drugą sobotę w godzinach od 11:00 do 12:30. Wydawana jest ciepła zupa oraz pieczywo. W godzinach od 8:00 do 10:00 istnieje także możliwość skorzystania z łaźni.

Bank Chleba, ul. Harcerska 10

Wydawanie żywności odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 12:00, w soboty od 10:00 do 12:00.

O szczególne zwrócenie uwagi na osoby nietrzeźwe oraz bezdomne apelują także funkcjonariusze. Kaliscy policjanci proszą o wzmożoną czujność na wszystkich, których zdrowie i życie może być zagrożone. Człowiek będący pod wpływem alkoholu, przebywający na zewnątrz w niskich temperaturach, narażony jest na szybkie wychłodzenie czy nawet zamarznięcie. Przez całą dobę czynny jest numer alarmowy 112, na który można przekazywać informacje odnoście osób potrzebujących pomocy.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze