baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Gdzie zgłaszać znalezione w Kaliszu psy i koty?

Nie wiesz, gdzie zgłaszać znalezione w Kaliszu psy i koty? Mimo rosnącej siły mediów, wiele osób wciąż nie wie, jak zachować się w sytuacji znalezienia błąkającego się zwierzęcia. Wolontariusze kaliskiego schroniska nieustannie otrzymują wiadomości o czworonogach, wobec których ludzie nie wiedzą jak się zachować i do kogo powinni zwrócić się o pomoc. Z tego względu powstał interwencyjny numer schroniska w Kaliszu, który czynny jest całą dobę!

Spis treści

Gdzie zgłaszać znalezione w Kaliszu psy i koty? – Numer interwencyjny schroniska
O czym warto pamiętać podczas korzystania z numeru interwencyjnego?

gdzie zgłaszać znalezione psy kalisz

Gdzie zgłaszać znalezione w Kaliszu psy i koty? – Numer interwencyjny schroniska

Numer interwencyjny 666 547 287 jest czynny całą dobę. Po zobaczeniu psa najlepiej niezwłocznie zgłosić tę informację właśnie za jego pomocą. Jeśli zwierzę jest przyjazne, możemy podjąć próbę zabezpieczenia go, by nie uciekł dalej. W przypadku, gdy w pobliżu znajduje się ogrodzona posesja i nie pojawiają się żadne negatywne przesłanki, możemy też spróbować zamknąć psa na ogrodzonej posesji. Znacząco ułatwi to złapanie go pracownikom.

Często zdarza się, że ludzie dzwonią na numer interwencyjny z kompletnymi bzdurami, np. z zapytaniem czy niedzielne spacery odbywają się w sobotę czy niedzielę. Informują też o sprawach, które powinni kierować typowo do biura. Jednak kiedy ktoś znajdzie błąkającego się psa, zgłasza to pół godziny czy godzinę później, bez zdjęć, zamiast zadzwonić na numer interwencyjny– informuje wolontariuszka Katarzyna Fiszbach. – Świadomość jest mała, zdecydowanie więcej osób powinno wiedzieć do czego on służy. Numer przeznaczony jest do zgłaszania biegających czy porzuconych psów i kotów – dodaje.

O czym warto pamiętać podczas korzystania z numeru interwencyjnego?

gdzie zgłaszać znalezione psy kalisz
  • Numer interwencyjny to numer, pod który dzwonimy tylko w OKREŚLONYCH przypadkach (widząc błąkającego się psa czy kota). Na ten numer NIE dzwonimy w celu uzyskania informacji. Do tego służy numer biurowy schroniska.
  • Podaj jak najdokładniejsze miejsce, w którym psiak przebywa, nie zwlekaj z telefonem!
  • W miarę możliwości postaraj się zabezpieczyć zwierzaka, np. zamykając go na ogrodzonej posesji.
  • Zrób zdjęcie i wstaw na grupy typu: zaginione/znalezione z podanym adresem, gdzie psiak/kot był widziany. Prześlij schronisku wszelkie informacje na czat strony, które następnie udostępnią.
  • Zapisz sobie ten numer w kontaktach, aby go nie zgubić!
  • Numer stacjonarny biura (62 75 135 25) działa tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16!
  • Jeśli udało Ci się zabezpieczyć psiaka, jest on łagodny i ma na sobie obrożę – sprawdź czy ma adresatkę z numerem kontaktowym do właściciela!

Jeden telefon może uratować życie psa czy kota, chociażby przed wpadnięciem pod koła samochodu, ale też wygłodzeniem, zmarznięciem, udarem (w lato)… Bądźmy empatyczni i reagujmy – apeluje wolontariuszka.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze