baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Gmina Lisków otwarta dla Ukraińców

15 marca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie odbyło się w spotkanie z rodzinami uchodźców z Ukrainy, na które zaprosiła Wójt Gminy Lisków Pani Maria Krawiec. Dla najmłodszych uczestników czekał kącik pełen zabawek, które zostały ofiarowane przez pracowników samorządowych oraz uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Lisków.

Cel spotkania

Spotkanie miało na celu przekazać najpotrzebniejsze informacje  dot. pobytu oraz pomocy rodzinom z Ukrainy w gminie Lisków. Wójt gminy przywitała wszystkich uchodźców ciepłymi słowami,  życząc im aby pobyt na terenie gminy był dla nich ukojeniem w ciężkiej  sytuacji. Zapewniła wszelaką pomoc,  jaką gmina może zagwarantować.

Spotkanie prowadziła Bożena Humelt Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liskowie, która wraz z pracownikami pomaga przebywającym na tym terenie obywatelom ukraińskim. Kierownik Ośrodka Zdrowia w Liskowie Przemysław Kawala przedstawił możliwości korzystania z opieki medycznej  w ośrodku zdrowia. Przedstawiciele Posterunku Policji w Liskowie zapoznali obecnych z zagrożeniami, na które mogą być narażeni oraz przekazali numer alarmowy do kontaktu. Obywatele Ukrainy poznali również możliwości rejestracji ich pobytu w Polsce. O zasadach nadania numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie poinformowała Jadwiga Kaczmarek Zastępca Kierownika Urzędu  Stanu Cywilnego w Liskowie. Ofertę kulturalną i sportową  dla dzieci i młodzieży przedstawiły Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie Elżbieta Aleksander oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Cecylia Król. W prawidłowym przekazie informacji pomagała  tłumacz Antonina Baβynets. W czasie spotkania był również czas by zadać nurtujące pytania m.in. o możliwości wymiany waluty, szczepień, natomiast  dyrektorzy szkół informowali o możliwościach edukacji w Polsce. Zebrane zostały od rodzin deklaracje zapisów do żłobka, szkoły i nauki języka polskiego.

Wszystkie rodziny z Ukrainy obdarowane zostały artykułami spożywczymi i chemicznymi zgromadzonymi dzięki życzliwości mieszkańców gminy Lisków. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni  na poczęstunek przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka   Kultury  w Liskowie.  Przy wspólnym stole zasiedli wszyscy zgromadzeni na sali.

Źródło: Gmina Lisków
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze