Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Indeks Akademii Kaliskiej dla małego Dawida

Indeks Akademii Kaliskiej, wózek, wanienkę, łóżeczko, ubranka, a także pieniądze zebrane wśród pracowników uczelni otrzymał z rąk rektora, prof. Andrzeja Wojtyły mały Dawid, którego mama, będąca w zaawansowanej ciąży uciekła przed wojną z Ukrainy. Kobieta trafiła do Domu Studenta ,,Bulionik” i 8 kwietnia w kaliskim szpitalu urodziła syna.

Rektor Akademii Kaliskiej w towarzystwie prezydenta Krystiana Kinastowskiego odwiedził noworodka. „Wiem, że przeżywacie dramat związany z wojną i nic tego dramatu nie złagodzi. Chciałbym jednak, żebyście chociaż przez chwilę mogli o tym zapomnieć, a dzięki indeksowi naszej uczelni, spojrzeli w przyszłość. Wierzę, że za kilkanaście lat Dawid będzie studiował w Kaliszu” – powiedział rektor Akademii Kaliskiej. Mama Dawida nie kryła wzruszenia i przyznała, że nigdy nie zapomni tego, czego doświadczyła w tym trudnym dla rodziny czasie. Kobieta trafiła do Kalisza z trójką dzieci: Sofia ma 16 lat, Ałła 14,a Vladyslav po przyjeździe do Polski obchodził 18. urodziny. Pochodzą z okolic miasta Hajsyn. Specjalną wyprawkę wręczył ukraińskiej rodzinie również prezydent Krystian Kinastowski.

Źródło: AK
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze