Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Intensywny tydzień na kaliskim rynku!

Urząd Miasta Kalisza zaprasza na kolejne wydarzenia, które będą odbywały się w przestrzeni Głównego Rynku w ciągu najbliższych dni.

20 marca br. o godz. 13:00 (próba o godz. 12:30) uczniowie kaliskich szkół oraz mieszkańcy wspólnie zatańczą niezapomnianego „Walca Barbary” Waldemara Kazaneckiego z filmu „Noce i dnie”.

Org. Szkoła Tańca Sieraszewski Dance Studio, współorganizator: Miasto Kalisz, Starostwo Powiatowe w Kaliszu

W akcji wezmą udział uczniowie szkół z Kalisza i regionu, słuchacze Uniwersytetu III Wieku, orkiestry z Liskowa i Mycielina, a także zespoły kultywujące tradycje ludowe: Brzezinianki, Liskowianki oraz Kalina z Blizanowa.

22 marca br. – rekonstrukcja historyczna w 230. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej

Rekonstrukcja wydarzeń sprzed 230 lat rozpocznie się o 11.30 przemarszem młodzieży kaliskich szkół, grupy rekonstrukcyjnej, członków Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych i orkiestry wokół kaliskiego ratusza. Uczestnicy wydarzenia odtworzą przysięgę Tadeusza Kościuszki na Głównym Rynku, pół godziny później. Rekonstrukcję zwieńczy koncert pieśni z czasów insurekcji, w wykonaniu Chóru Kopernik z III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

Org. Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Kaliszu

Rekonstrukcja jest częścią projektu „Poszli w boje chłopcy nasze. W 230. Rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej” dotowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu nadzorowanego przez Biuro „Niepodległa”.

22 – 24 marca br. – Festiwal Czekolady

pt. w godz. 12 – 22, sb. – nd. w godz. 10 – 22

24 marca br. – Konkurs na Palmę Wielkanocną
g. 12.00 – 13.00
– zbiórka zespołów prezentujących palmy do konkursu przy Sanktuarium św. Józefa,
– przemarsz z orkiestrą dętą z mażoretkami i palmami na Główny Rynek,
– prezentacja palm na scenie,
g. 13.00 – 14.00
– ogłoszenie wyników,
– wręczenie nagród,
– koncert orkiestry dętej.

Org. Miasto Kalisz

25 marca br. – Koncert zespołu ludowego i prezentacja zwyczajów i obrzędów wielkanocnych (scena), próba pobicia rekordu na najdłuższy mazurek wielkanocny, strojenie mazurka i degustacja
g. 16.00 – 18.00

Org. Miasto Kalisz, Powszechna Spółdzielnia Spożywców  SPOŁEM w Kaliszu

Tekst: UM Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze