Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

IV Liceum Ogólnokształcące wyróżnione w projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020”!

Statuetki oraz tablety za film „Spacer po ulicy Niecałej” otrzymała grupa uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu. Wczoraj w Poznaniu odbyła się uroczysta gala z wręczeniem nagród.

W poprzednim roku szkolnym grupa dziesięciu uczniów pod opieką polonistki Renaty Jarentowskiej brała udział w projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 organizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W ramach podprojektu Akademia Kształcenia Wyprzedzającego grupa stworzyła film pt. „Spacer po ulicy Niecałej”

„Co roku od czterech lat nowe szkoły z województwa wielkopolskiego są realizatorami kilku podprojektów. IV Liceum Ogólnokształcące jest w podprojekcie Akademia Kształcenia Wyprzedzającego. Jego opiekunem była nasza polinistka, pani Renata Jarentowska, która z powodu osobistego akcentu, mieszkając kiedyś na ulicy Niecałej, zaproponowała uczniom historię tej ulicy. Powstał przepiękny film, który można obejrzeć na naszej stronie i naszym Facebooku. Film kilkuminutowy, który zakłada realizację całego projektu, ale także przedstawienie wyników prac młodzieży. Było z tym bardzo dużo pracy” – powiedziała w rozmowie z nami Joanna Dolna, dyrektorka IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu

Głównym celem realizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” jest podniesienie do 2023 roku jakości edukacji na każdym szczeblu kształcenia ogólnego w 700 szkołach podstawowych i ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego. Odbywa się to poprzez rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz uczniów w ramach realizacji zajęć pozalekcyjnych przy użyciu metod kształcenia wyprzedzającego z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach projektu, który obejmuje swoim zasięgiem 600 placówek edukacyjnych, przewidziano sześć różnych podprojektów edukacyjnych. Skierowane do szkół podstawowych: Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski (CDEW), Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty (CMDW), Uczniowskie Laboratoria Informatyczne (ULI) oraz dla szkół ponadpodstawowych: Uczniowskie Laboratoria Informatyczne (ULI), Akademia Kształcenia Wyprzedzającego (AKW), Klasy Akademickie (KLA), Ligi Przedmiotowe (LP).

Dla IV Liceum Ogólnokształcącego, które w tym roku obchodzi 30-lecie szkoły, jest to kolejne tegoroczne wyróżnienie. Wcześniej placówka otrzymała wyróżnienie w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze