Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Jak wyglądała XLV Sesja Rady Powiatu Kaliskiego?

XLV Sesja Rady Powiatu Kaliskiego odbyła się w czwartek w kaliskim starostwie. Przedmiotem obrad były 2 uchwały, które dotyczyły pomocą dla Ukrainy. Sesja była także okazją do złożenia podziękowań dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizowaną pomoc.

Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie, ustalając tym samym zakres pomocy udzielanej przez Powiat Kaliski obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa

Powiat Kaliski zorganizował i prowadził powiatowe magazyny rezerw, do których przekazywane były dary dla Uchodźców. Mieściły się one w Opatówku w Zespole Szkół imienia St. Mikołajczyka, w Liskowie w Zespole Szkół nr 1  oraz w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Przewodniczący Rady podczas poinformował o stworzeniu specjalnego konta, na które można wpłacać środki finansowe. „Aktualna kwota wpłat od darczyńców wynosi – 47 250,00 zł. Są to wpłaty od przedsiębiorców, radnych powiatowych oraz osób prywatnych”.

Ponadto Powiat Kaliski w porozumieniu z gminami zapewnia aktualnie 138 miejsc dla uchodźców. „Na dzień dzisiejszy w tych miejscach przebywa 81 osób. Miejsca przygotowane są w internatach powiatowych szkół w Liskowie i Opatówku a także na podstawie porozumienia z gminami dostępne są już miejsca w gminach: Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Opatówek, a w trakcie przygotowania w gminach: Mycielin i Stawiszyn” – informuje Przewodniczący Rady Jan Adam Kłysz. Powiat Kaliski wspólnie z Gminą Opatówek oraz Akademią Kaliską współorganizował  transporty darów (m.in. środki medyczne, środki higieniczne, żywność z długą datą przydatności) dla partnerów w Baranówce i Marianówce na Ukrainie. Ponadto udzielał pomocy w organizacji transportu artykułów medycznych do szpitali na Ukrainie i do Caritas Polska.

Przewodniczący Rady podziękował firmom oraz osobom prywatnym za pomoc oraz przekazane produkty.

 

Info/fot. Marta Wolarz


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze