Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Jaka jest kondycja psychiczna uczniów? Przed nami kolejna debata edukacyjna!

Władze miasta zapraszają na kolejną debatę edukacyjną, która odbędzie się już jutro o godzinie 15:00 w Akceleratorze Kultury. Motyw przewodni debaty to „zdrowie psychiczne uczniów”, a całość spotkania będzie transmitowana online na naszym kanale YouTube.

Pandemia, nauka zdalna, wojna w Ukrainie, ciągłe zmiany, szybkie tempo życia, relacje w rodzinie i z rówieśnikami, presja osiągania „dobrych” wyników, ale też ocenianie samych nauczycieli przez dzieci i rodziców ma ogromny wpływ na uczniów i ich kondycje psychiczną. Właśnie o wspomnianych powyżej problemach będą dyskutować zaproszeni goście.

Jednym z zaproszonych ekspertów będzie Łukasz Mikołajczyk – absolwent Politechniki Opolskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, a przy tym nauczyciel, samorządowiec oraz senator IX kadencji. W latach 2019–2020 był Wojewodą Wielkopolski. Mikołajczyk jest z zawodu informatykiem i matematykiem, ukończył również studia podyplomowe w resocjalizacji oraz socjoterapii i pracował w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. W 2007 roku był dyrektorem Szkoły podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, a od 2021 roku jest dyrektorem administracyjnym Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

W debacie weźmie także udział Andrzej Koc – przedstawiciel Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Jest on politologiem, socjoterapeutą i profilaktykiem, a także certyfikowanym trenerem programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów®, trenerem programu DEBATA oraz trenerem programu profilaktycznego Szkoła dla rodziców i wychowawców cz. 1 i 3. Koc to ponadto koordynator i ankieter badania ESPAD 2012 i 2015 na terenie województwa Wielkopolskiego.

Gościem będzie też Bartłomiej Rosiak – absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, najmłodszy nauczyciel w Polsce, mający 22 lata i uczący języka polskiego w Szkole Podstawowej Nr 182 w Łodzi. Rosiak miał kłopoty w nauce w szkole podstawowej, ale w liceum okazało się, że jest wybitnie uzdolniony.

Ostatnią z uczestniczek rozmowy będzie Marta Nowak – przedstawicielka Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza – II kadencji, studentka kryminologii i kryminalistyki Akademii Kaliskiej. Jej pasją jest pisanie i redagowanie tekstów oraz rysowanie. Interesuje się również ludzką psychiką, a od dziecka jest zaangażowana w wiele akcji charytatywnych i wolontariatów m.in. Caritas, Karan, Środowiskowy Dom Samopomocy „Tulipan”.

Link do kanału, gdzie pojawi się transmisja: https://www.youtube.com/@LatarnikKaliski

Spotkanie ma charakter otwarty. Mogą się na nim pojawić rodzice, uczniowie, nauczyciele, społecznicy – wszyscy ci, dla których edukacja jest bliska. W trakcie spotkania będzie możliwość zabrania głosu w dyskusji lub zadawania pytań panelistom.

Fot.: UM Kalisza – zdjęcia archiwalne z debaty „Perspektywy i zagrożenia w edukacji”

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze